Cavaliada Poznań 2022: Rekordowa liczba zgłoszeń do CSI

Data publikacji: 2022-12-07
Jarosław Skrzyczyński (POL) & Inturido, fot Dava Palej Timeless Photography
Jarosław Skrzyczyński (POL) & Inturido (Zambesi TN x Verdi TN)Choć Cavaliada w Poznaniu zawsze odbywa się równolegle na dwóch arenach, liczba zgłoszeń od zawodników była tak duża (354 zawodników z 22 krajów oraz 640 koni!), że organizator był zmuszony odrzucić część chętnych. Ostatecznie do CSI w czterech kategoriach zakwalifikowano ponad 500 par z 14 państw, a wśród uczestników nie zabraknie olimpijczyków, medalistów mistrzostw świata i Europy, jak również zwycięzców konkursów zaliczanych do rankingu FEI. Którzy jeźdźcy na pewno przyjadą do Poznania, by wziąć udział w najbliższej odsłonie Cavaliady?Natalia Palmowska (POL) & Dr. Jones (Vingino x Casco)
Cavaliada
w Poznaniu odbędzie się w dniach 15-18 grudnia na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, a w programie części skokowej znalazły się aż 3 konkursy zaliczane do światowego rankingu FEI – mowa o piątkowej Dużej Rundzie (150 cm), sobotnim finale Średniej Rundy (145 cm) i niedzielnym starciu Grand Prix (160 cm). Ogółem przewidziano rozegranie aż 23 konkursów (CSI3*W, CSI1*, CSIYH i CSI Am), co zostanie zrealizowane na aż dwóch arenach. Wracając do samych uczestników, na starcie na pewno pojawią się m.in.: Gerco Schröder (NED) – indywidualny i drużynowy wicemistrz olimpijski z Londynu (2012), Dirk Demeersman (BEL) – trzykrotny olimpijczyk (1992, 2004, 2012) i brązowy medalista Światowych Igrzysk Jeździeckich w Lexington (2010), Irma Karlsson (SWE) – mistrzyni Europy w kat. Juniorów (2014), Roy van Beek (BEL) – drużynowy złoty medalista Mistrzostw Europy dla młodzieży (2022), Remco Been (NED) – uczestnik aż 1915 konkursów na poziomie międzynarodowym, Douglas Lindelöw (SWE) – złoty i srebrny medalista młodzieżowych Mistrzostw Europy w Jardy (2010), Jack Ansems (NED) – zwycięzca
cavaliadowego konkursu Grand Prix w Krakowie (2022), Sabrina Berger (GER) – zdobywczyni 1. miejsca w niedawno rozegranym konkursie CSIYH1* (120-125 cm) w Wiener Neustadt (2022), Andrius Petrovas (LTU) – uczestnik finałów FEI World Cup w Lyonie (2014) i Lipsku (2022), Marc Houtzager (NED) – zdobywca srebra w klasyfikacji drużynowej podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie (2012), Mel Thijssen (NED) – wielokrotna uczestniczka młodzieżowych Mistrzostw Europy, Karel Cox (BEL) – uczestnik Mistrzostw Świata Młodych Koni (2015, 2018) i szeregu rywalizacji na poziomie do 5 gwiazdek. Oczywiście w Poznaniu zawalczą też Polacy, którzy z całą pewnością dadzą z siebie wszystko! Na liście zakwalifikowanych reprezentantów gospodarza widnieją np.: Andrzej Opłatek (POL), Jarosław Skrzyczyński (POL), Marek Lewicki (POL), Michał Kaźmierczak (POL), Maksymilian Wechta (POL), Cassandra Orschel (POL), Kamil Grzelczyk (POL), Aleksandra Kierznowska (POL) czy Natalia Palmowska (POL).Z pełną lista zawodników można zapoznać się TUTAJPrzydatne linki: 

Nasza zakładka Cavaliada 2023/2023

Kalendarz nowego sezonu 

Oficjalna strona internetowa Cavaliady 

Bilety 

Cavaliada na Facebooku  

TikTok Cavaliady 

Instagramowe konto Cavaliady tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Dava Palej Timeless Photography