Zangersheide Quality Auction Friday 2022: Rekordzistka aukcji źrebiąt sprzedana do Polski!

Data publikacji: 2022-09-25
Camilla JL Z, fot Zangersheide
Camilla JL Z (Cornet Obolensky x Nabab de Reve)Piątkowa odsłona (23 września) licytacji Zangersheide Quality Auction odbiła się szerokim echemi, ponieważ prześliczna Camilla JL Z  (Cornet Obolensky – Valentina van ‘t Heike/Nabab de Reve) nie tylko uzyskała najwyższą cenę w obrębie całego katalogu, ale i w całej historii przeprowadzania aukcji źrebiąt Zangersheide. Klaczkę sprzedano za 200 000 EUR (ok. 962 940 PLN), a jej nowy właściciel pochodzi z Polski!


Klaczka Camilla JL Z  (Cornet Obolensky x Nabab de Reve)Camilla JL Z
jest córką klaczy Valentina Van 't Heike (Nabab de Reve – Quanina Van T Heike/Lys De Darmen), z którą Jos Lansink (BEL) wziął udział w Igrzyskach Olimpijskich w Londynie (2012) oraz wywalczył brąz w klasyfikacji drużynowej podczas Światowych Igrzysk Jeździeckich w Lexington (2010). Ojciec klaczki to sam Cornet Obolensky (Clinton – Rabanna van Costersveld/Heartbreaker)
, jeden z najpopularniejszych reproduktorów na świecie i wręcz żyjąca legenda, dlatego nic dziwnego, że Camilla JL Z wzbudziła aż takie zainteresowanie wśród licytujących.


Warto zaznaczyć, że nie tylko Camilla JL Z została wylicytowana przez kupca z Polski. Podobnie zakończyły się aukcje z udziałem klaczki Etretat Peguignon Z (Emerald van 't Ruytershof – Lollypop van ‘t Heike/ Numero Uno) i ogierka El Commandante Z (Eldorado van de Zeshoek x For Pleasure) – pierwsze wymienione źrebię zostało sprzedane za 26 000 EUR, a drugie uzyskało kwotę w wysokości 28 000 EUR. W piątek licytujący mieli do wyboru 37 koni, ostatecznie wszystkie znalazły nowych właścicieli. Łączna kwota wyniosła 1 577 000 EUR (7 592 781 PLN), co daje średnią cenę w wysokości ok. 42 622 EURtekst i opracowanie: equista.pl, fot. Zangersheide