LGCT Shanghai 2015 - podsumowanie

Data publikacji: 2015-05-11
Harrie Smolders & Regina Z, fot. Stefano Grasso

 

Najlepsi zawodnicy konkurencji skoków przez przeszkody w miniony weekend (8-10 maja) rywalizowali w największym chińskim mieście - Szanghaju. Właśnie tam zorganizowano czwarte w sezonie 2015 zawody Longines Global Champions Tour. Do Azji polecieli m.in. aktualny lider Longines Ranking - Scott Brash (GBR), a także inni zawodnicy ze światowej czołówki m.in. Ludger Beerbaum (GER) czy Pius Schwizer (SUI). 

 

Marco Kutscher i Cornet's Cristallo

 

Pula nagród zawodów w Szanghaju wyniosła 1,38 mln dolarów - najlepiej dotowane były trzy konkursy - nr 2, nr 4 (Grand Prix LGCT) i nr 6. W najważniejszym piątkowym konkursie, rozgrywanym w strugach deszczu, bezkonkurencyjny okazał się Niemiec - Marco Kutscher dosiadający konia Cornet's Cristallo. Zawodnik ten, właśnie z tym koniem, w 2013 roku pojawił się na poznańskiej Cavaliadzie. Drugi wysoko premiowany konkurs przeprowadzono w niedzielę. Zwyciężył w nim Belg - Gregory Wathelet startujący na 13-letniej córce ogiera Kannan - Oh d'Eole

 

Najlepszy zawodnik konkursu nr 6 - Gregory Wathelet & Oh d'Eole

 

W najbardziej emocjonującym, najtrudniejszym i najwyżej dotowanym konkursie Grand Prix LGCT Szanghaj 2015, o kolejne punkty rankingowe walczyło 35 zawodników. Ośmioro pokonało oba nawroty bez punktów karnych i do wyłonienia zwycięzcy konieczne było przeprowadzenie rozgrwki. W niej najszybszy okazał się Holender - Harrie Smolders dosiadający klaczy Regina Z. Na drugiej pozycji uplasował się Pius Schwizer startujący na Caretina de Joter, która w sobotę zadebiutowała w konkursie tej rangi (!). Trzeci był bardzo doświadczony Brytyjczyk - Michael Whitaker, dosiadający konia Viking. 

 

Drugie miejsce w GP Shangaj 2015 - Pius Schwizer i Caretina de Joter

 

Podium LGCT Szanghaj 2015

 

Ranking po zawodach w Szanghaju

  1. Scott Brash (GBR) - 105 pkt
  2. Luciana Diniz (POR) - 95 pkt
  3. Pius Schwizer (SUI) - 88 pkt
  4. Bassem Hassan Mohammed (QAT) - 66 pkt
  5. Henrik Von Eckermann (SWE) - 66 pkt 

Pełny ranking do pobrania

 

 

fot. Stefano Grasso/LGCT

 

 

Inspiracje

Facebook

Instagram