Cavaliada Warszawa 2021: Niezbędnik kibica

Data publikacji: 2021-11-11
Jarosław Skrzyczyński (POL)  fot Dava Palej Timeless Photography
Jarosław Skrzyczyński po wygraniu Grand Prix Cavaliada Warszawa 2018 z kibicamiNareszcie przyszedł czas na start Cavaliady w Warszawie, dlatego to odpowiedni moment na zapoznanie się z praktycznymi informacjami dla kibiców! Wielkie otwarcie nowego sezonu odbędzie się w dniach 11-14 listopada br. na terenie Centralnego Ośrodka Sportu Torwar, a poniżej można znaleźć m.in. wskazówki dotyczące dojazdu, pełny program, listy zawodników, garść podpowiedzi dla osób niepełnosprawnych czy lokalizację bufetów i szatni. 


Krzysztof Ludwiczak (POL)PODSTAWOWE INFORMACJE

nazwa: Cavaliada Warszawa 2021

termin: 11-14 listopada 2021 r. 

miejsce: Centralny Ośrodek Sportu Torwar (ul. Łazienkowska 6a, 00-449 Warszawa)

CZYM JEST CAVALIADA?

Cavaliada to coroczny cykl zawodów w powożeniu, ujeżdżeniu, skokach przez przeszkody i WKKW, który składa się z 4 etapów, rozgrywanych w różnych miastach. W tym sezonie organizator zdecydował się wprowadzić pewne zmiany w harmonogramie, np. poprzez zaproszenie Sopotu do przyjęcia roli gospodarza zawodów. Cavaliadę Tour 2021/22 otworzy listopadowe spotkanie w Warszawie (dotychczas miasto było stałym miejscem rozgrywania finałów), następnie odbędą się grudniowe zmagania w Poznaniu, potem przyjdzie czas na styczniowy debiut Sopotu, a sezon zamknie lutowa rywalizacja w Krakowie, podczas której poznamy zwycięzców poszczególnych konkurencji. Każda odsłona będzie uzupełniona o program dodatkowy, w tym np. pokazy, targi akcesoriów jeździeckich czy wywiady z zawodnikami (Meet The Stars). 

DOJAZD 

Centralny Ośrodek Sportu Torwar jest położony blisko centrum miasta (ok. 2,6 km w linii prostej od Pałacu Kultury i Nauki), dzięki czemu dojazd na miejsce nie powinien sprawić żadnych trudności. Aktualne rozkłady jazdy tramwajów i autobusów można sprawdzić na stronie internetowej ZTM, natomiast kierowcy mogą skorzystać z poniższej mapki. 
ZASADY ZWIĄZANE Z EPIDEMIĄ COVID-19

Organizator wprowadził – zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii – podział puli biletów na dwie grupy: dla osób zaszczepionych przeciwko COVID-19 pełną dawką szczepionek dopuszczonych w Unii Europejskiej oraz dla osób, które nie deklarują wykonania pełnego szczepienia. Już na miejscu należy stosować do standardowych zaleceń, tzn. do trzymania dystansu społecznego, częstego używania żelu do dezynfekcji rąk oraz zakrywania ust i nosa maseczką. 

INFORMACJE DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Torwar jest miejscem przyjaznym dla osób niepełnosprawnych – wśród udogodnień można wymienić np. odpowiednio dostosowane łazienki (znajdują się poziomach 0 i 1), windy, pętlę indukcyjną do obsługi kas czy sektorów, możliwość zaangażowania tłumacza na język migowy lub asystenta osoby niepełnosprawnej. W celu uzyskania dodatkowych informacji należy zadzwonić pod nr tel. 22 529 87 62, który jest czynny w godz. 8:00-16:00. 


Cavaliada to wydarzenie dla całej rodziny!PROGRAM I PLAN TRANSMISJI

Rozpiska otwarcia nowego sezonu gwarantuje mnóstwo emocji! Bogaty program Cavaliady obejmuje zmagania w aż 4 konkurencjach (ujeżdżeniu, powożeniu, WKKW i skokach przez przeszkody), a wśród ważniejszych elementów na pewno można wymienić np. konkursy skokowe, w których stawką będą punkty zaliczane do światowego rankingu FEI oraz Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata, starcie Venus vs. Mars w zupełnie nowej odsłonie, Grand Prix w ujeżdżeniu jako nowość sezonu czy rywalizację w ramach Cavaliady Future, czyli z udziałem najmłodszych skoczków. Pełny program i plan transmisji jest dostępny TUTAJ.  

LISTY ZAWODNIKÓW I WYNIKI

Sameh El Dahan (GBR), Michael Kölz (GER), Wojciech Wojcianiec (POL), Jarosław Skrzyczyński (POL), Daria Kobiernik (POL), Ilona Janas (POL), Sandra Sysojeva (LTU), Paweł Warszawski (POL), Bartłomiej Kwiatek (POL)… – listy przyjętych zawodników obfitują w znane nazwiska! Warto dodać, że co prawda organizator spodziewał się dużego zainteresowania warszawską Cavaliadą, ale w przypadku zgłoszeń zawodników do konkursów CSI2*-W i CSI1* padł rekord https://equista.pl/editorial/5096/cavaliada-warszawa-2021-rekordowe-zainteresowanie-zawodami! Więcej informacji o zakwalifikowanych jeźdźcach można znaleźć TUTAJ, natomiast ich wyniki będzie można śledzić na żywo na stronie zawodykonne.com.


Obowiązkowe selfie na pamiątkęTARGI

Na terenie Torwaru nie zabraknie też stoisk z najróżniejszymi akcesoriami i dodatkami jeździeckimi i nie tylko. Swoje oferty przedstawią takie marki jak np. Torpol, Nuba Equi czy Hippica Zbigniew Kostrzewski, a także firmy i instytucje jak np. Totalizator Sportowy Sp. z o.o., Polski Związek Hodowców Koni i PKO Bank Polski. Moda, sprzęt i akcesoria, przekąski dla koni… Wszystko w jednym miejscu! Pełną listę wystawców można przeglądnąć TUTAJ

CAVALIADOWE GADŻETY

Cavaliada Shop oferuje szereg gadżetów z logo zawodów, których ceny zaczynają się już od 9 zł. Do kupienia są m.in.: naklejki, opaska, maseczka, komin, worek na plecy, koszulki, czapki, kamizelki, bluzy, spodnie i czapraki. Do wyboru, do koloru, a w dodatku na każdą kieszeń!  

BILETY 

Wejściówki można kupić online na stronie tobilet.pl, przy czym trzeba pamiętać o wspomnianym już podziale puli biletów. Innym sposobem zdobycia wejściówek jest też spróbowanie swoich sił w naszym KONKURSIE


Tak wygląda profesjonalny doping w wykonaniu cavaliadowych kibiców!PUNKTY GASTRONOMICZNE

Na terenie obiektu będzie można znaleźć kilka bufetów z przekąskami – w kuluarach otwarte będą 4 kioski, a pozostałe znajdą się na poziomach 0 (2 kioski) i 1 (4 kioski). 

SZATNIE

Jesienna aura nierozerwalnie wiąże się z ciepłymi kurtkami i płaszczami, które dla własnej wygody najlepiej będzie zostawić w szatni – na poziomie 0 są 2 boksy (1404 wieszaków), a na poziomie -1 rozmieszczono 11 boksów (4288 wieszaków). 


Jedna z końskich gwiazd Cavaliady

Przydatne linki:

Nasza zakładka CAVALIADA

Strona internetowa Cavaliady  

Program

Wyniki na żywo 

Bilety 

Cavaliada na Facebooku 

Strona wydarzenia na Facebooku 

Instagram Cavaliady 
tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Dava Palej Timeless Photography