Ogier Michellino skończył 30 lat!

Data publikacji: 2021-04-09
Michellino (Michelangelo x Ulft), fot. Ray Harris/Facebook
Michellino (Michelangelo x Ulft) w swoim boksie


Michellino (Michelangelo – Claudette/Ulft)
– najlepszy reproduktor w całej Danii i prawdziwa duma tego kraju – właśnie skończył 30 lat! Gniady ogier spędza emeryturę w duńskiej stajni Østergaard, a sędziwy wiek zdradzają jedynie pojedyncze siwe włosy na pysku. 


Michellino (Michelangelo x Ulft) w swoim boksieMichellino (Michelangelo – Claudette/Ulft)
rasy KWPN przyszedł na świat 7 kwietnia 1991 r. w Holandii. Jego ojcem był trakeński Michelangelo (Pasteur – Miami/Matador), który miał na koncie tytuł Trakeńskiego Ogiera Roku 2006, za to matka Claudette (Ulft – Rigaletta/Luctor) była córką ogiera Ulft (Le Mexico – Pia/Pericles), pradziadka Valegro (Negro – Maifleur
/Gershwin), czyli jednego z największych gwiazdorów ujeżdżenia ostatnich lat. Za sprowadzenie Michellino do Danii odpowiadał Per Vintersboelle, który tym samym przyczynił się do rozkwitu krajowej hodowli koni. Ogier uzyskał licencję w 1994 r., a do tej pory odnotowano 1137 zarejestrowanych potomków. Wśród nich warto wyróżnić np. wałacha Mistral Højris (Mitchellino – Virginia/Ibsen), zdobywcę brązu indyw. i złota druż. na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie (2012) i poczwórnego srebrnego medalisty Światowych Igrzysk Jeździeckich (2012), jak również ogiera Milan (Michellino – Chianti Skovvang/Manstein), który rywalizował w międzynarodowych konkursach ujeżdżenia. 


Michellino (Michelangelo x Ulft) w przeddzień swoich 30. urodzin

 

Koniem przez lata opiekowali się Irene Braun i Niels Grøndahl, lecz 9 lat temu Michellino zamieszkał w stajni Østergaard, która jest położona niedaleko miejscowości Tjele w Danii. Od tego momentu o ogiera dbają Helle Stordal i Ray Harris, a trzeba przyznać, że Michellino ma tutaj świetne warunki! Koń dostał najlepszy boks z widokiem na gospodarstwo, ponadto poznał tu też swojego najlepszego przyjaciela, czyli kozła o imieniu Billy. Razem spędzają czas na pastwisku, a zaawansowany wiek Michellino można poznać tylko po wspomnianych siwych włosach czy stanie zębów, przez który obecni właściciele osobiście trą dla niego marchewkę. 


Michellino (Michelangelo x Ulft) & Billy
Życzymy mnóstwo zdrowia i jeszcze wielu spokojnych dni na pastwisku! 

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Ray Harris/Facebook 


Konie - zobacz rodowody

Michellino