Diamuno Star – z Polski do USA!

Data publikacji: 2021-03-24
Ulrike Bruns (GER) & Diamuno Star (Talent Charboniere x Numero Uno), fot. Herve Bonnaud
Ulrike Bruns (GER) & Diamuno Star (Talent Charboniere x Numero Uno)Kujawsko-Pomorski Związek Hodowców Koni
poinformował, że wyhodowany w Polsce 5-letni ogier Diamuno Star (Talent Charboniere – Dominique/Numero Uno) trafi do stajni znanego amerykańskiego skoczka, który figuruje w pierwszej dziesiątce światowego rankingu FEI! O kogo chodzi? 


Diamuno Star (Talent Charboniere x Numero Uno)Diamuno Star
rasy sp przyszedł na świat w 2016 r. pod okiem Małgorzaty Józwik, a swój wielki talent zaprezentował już jako 2-latek, zajmując m.in. 3. miejsce podczas
Ogólnopolskiego Czempionatu rasy Polski Koń Szlachetny Półkrwi (2018) czy 1. miejsce w swojej kategorii wiekowej w trakcie II Ogólnopolskiego Czempionatu Koni Ras Szlachetnych w Skokach Luzem (2018), który rozegrano w ramach poznańskiej odsłony Cavaliady. W 2020 r. przyszedł czas na start w Mistrzostwach Polski Młodych Koni w Strzegomiu (2020), gdzie ogier i amazonka Angelika Ojczenasz (POL) wywalczyli 4. pozycję w kategorii koni z polskimi paszportami. 


Nieco później wodze przejęła 34-letnia Ulrike Bruns (GER), jednak nie była to jedyna zmiana, ponieważ kolejna zaszła w dokumentach konia – obok nazwiska dotychczasowej właścicielki pojawił się George Bruns, trener i ojciec Ulrike. W lutym para wzięła udział w zawodach Mediterranean Equestrian Tour – Spring MET 2021, które rozegrano w hiszpańskiej miejscowości Oliva, a uzyskane przez nich wyniki (m.in. 1. miejsce w konkursie dla młodych koni z przeszkodami o wysokości 115 cm) sprawiły, że niezwykle skoczny ogier wzbudził duże zainteresowanie. Efektem udanych występów jest kolejna zmiana jeźdźca – już wkrótce Diamuno Star trafi do stajni samego Kenta Farringtona (USA), obecnie 7. skoczka świata. 


Trzymamy kciuki za to, by Diamuno Star wyrósł na taką gwiazdę parkurów jak również wyhodowany w Polsce MJT Nevados S (Calvados Z – Nestia S/Romualdo)!
tekst i opracowanie: equista.pl, źródło: KPZHK, fot. Herve Bonnaud/KPZHK

Konie - zobacz rodowody

Diamuno Star