Gregory Wathelet (BEL) o wyhodowanym w Polsce ogierze Nevados

Data publikacji: 2019-08-27
Gregory Wathelet (BEL) & MJT Nevados S fot Dava Palej Timeless Photography
Gregory Wathelet (BEL) & MJT Nevados S podczas LGCT Prague 2018To świetny czas dla wyhodowanego w SK Liszkowo (POL) 11-letniego MJT Nevadosa S (Calvados Z – Nestia S/Romualdo) – podczas niedawno zakończonych
Mistrzostw Europy w Rotterdamie ogier & Gregory Wathelet (BEL) sięgnęli po złoty medal w klasyfikacji drużynowej (podsumowanie – TUTAJ), a także zajęli 9. miejsce w najważniejszym konkursie indywidualnym (relacja – TUTAJ). Belg opowiedział nam m.in. o tym, jak ocenia współpracę z koniem, dlaczego musiał na niego „czekać” oraz jakie ma plany na przyszłość.


Skrócone występy członków ekipy Belgii (ME Rotterdam 2019)Gregory Wathelet:
Dostałem Nevadosa, kiedy miał 6 lat, bezpośrednio od jego hodowcy. Tak naprawdę paszport czy też pochodzenie konia nie ma dla mnie praktycznie żadnego znaczenia.

Kupuję konia, a nie jego paszport. Od razu wiedziałem, że Nevados to koń o ogromnym potencjale. Jest bardzo dokładny, ale też wrażliwy, dlatego zdecydowałem się dać mu więcej czasu, by dorósł do naszych planów. Ponad rok temu wiedziałem, że Nevados jest już gotowy na skakanie najwyższych przeszkód i od tego czasu dopracowywaliśmy tylko drobne szczegóły na parkurze.Gregory Wathelet (BEL) & MJT Nevados SGregory Wathelet: W tym roku nie startowaliśmy w wielu zawodach. Udział w Mistrzostwach Europy był najważniejszą imprezą w sezonie i zależało mi na tym, żeby Nevados zaprezentował tu w Rotterdamie idealną formę. I tak też się stało. Jest w tej chwili dokładny i bardzo waleczny, na parkurze daje z siebie 100%, a nawet więcej. Mogę na nim całkowicie polegać. W drugim nawrocie konkursu drużynowego już po kilku przeszkodach czułem, że Nevados jest w tym ze mną na 100%, co dodało mi pewności siebie. 

Po Rotterdamie planujemy wystartować w Barcelonie w październiku i na finale Longines GC Prague Playoffs w Pradze. 


Belgowie w drodze po złoto (ME Rotterdam 2019)Przekazaliśmy Gregory'emu, że jeżeli pojawią się na Playoffs w Pradze, będą mogli liczyć na duże wsparcie fanów z Polski. Wygląda na to, że nie możemy ich zawieść!

  

 


 Autorką artykułu jest 
Agata Grosicka
, polska korespondentka Breeding News for Sport Horses i autorka Hey Now Equestrian, z końmi związana od 37 lat, a prywatnie od 17  właścicielka kasztanka szlachetnej półkrwi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

fot. Dava Palej Timeless Photography

 

 

 

 

Konie - zobacz rodowody

MJT Nevados ex Nevados S