Cichoń Stallions Show 2021: Co przygotowali organizatorzy?

Data publikacji: 2021-02-24
Goldfinger V.D.T. (Jazz – Velvet V.D.T./Ferro), fot. Anna Przybył
Goldfinger V.D.T. (Jazz x Ferro) podczas Cichoń Stallions Show (2020)Już w najbliższą sobotę (27 lutego) odbędzie się Pokaz Ogierów Licencjonowanych, a także Cichoń Stallions Show 2021, co oznacza dzień pełen wrażeń! Gospodarzem obu wydarzeń będzie Cichoń Dressage (ul. Anieli Krzywoń 1, 41-922 Radzionków), a program podstawowy uzupełnią rozmowy z ekspertami czy pokaz artystyczny. Co tak konkretnie przewidzieli organizatorzy i czy będzie możliwość obejrzenia transmisji? 


Oficjalny plakat O godz. 10:00 rozpocznie się Pokaz Ogierów Licencjonowanych, którego organizatorem jest Śląsko-Opolski Związek Hodowców Koni. Do udziału w tej części wydarzenia zakwalifikowano 47 ogierów – licencjonowanych lub w trakcie tego procesu – najróżniejszych ras (śląskiej, szlachetnej czy zimnokrwistej), jak również kuce i małe konie. Ogiery zostaną zaprezentowane w ręku i ruchu luzem, a niektóre z nich również pod kątem użytkowym. Ta część zakończy się o godz. 17:00. 


Pokaz Cichoń Stallions Show 2021 wystartuje o godz. 19:00 i obejmie 10 ogierów ujeżdżeniowych i skokowych ze stacji Cichoń Stallions. W tej chwili wiadomo, że jednym z zakwalifikowanych koni jest oldenburski Caroly (Calido – Cora/Contendro I), czempion Mistrzostw Niemiec Młodych Koni (2014), którego niedawno sprowadzono do Polski. Prezentacje będą przeplatane rozmowami ze specjalistami – wśród nich pojawią się m.in. amazonka Daria Kobiernik, lekarz weterynarii Bernhardt Janetzko czy jeździec Florian Meyer zu Hartum z Deckstation Schockemӧhle. W części artystycznej wystąpi Maciej Balcar – wokalista zespołu Dżem, kompozytor i aktor. 


Pokaz Ogierów Licencjonowanych i Cichoń Stallions Show 2021 będą transmitowane na portalu Świat Koni oraz na stronie clipmyhorse.tv. 

Przydatne linki:

Strona internetowa Cichoń Dressage

Cichoń Dressage na Facebooku 

Strona wydarzenia na Facebooku – Pokaz Ogierów Hodowlanych ŚOZHK 

Strona wydarzenia na Facebooku – Cichoń Stallions Show 2021 

 

  

 

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Anna Przybył, mat. prasowe