LGCT Doha 2021: Przed nami nowy sezon!

Data publikacji: 2021-01-18
Longines Global Champions Tour w Ad-Dausze (QAT), fot. Stefano Grasso/LGCT


Choć zeszłoroczna inauguracja nowego sezonu zawodów Longines Global Champions Tour i Global Champions League odbyła się zgodnie z opublikowanym kalendarzem, to w kolejnych tygodniach organizator został zmuszony do odwołania pozostałych etapów. W ostatnim czasie pojawiło się już kilka informacji na temat tegorocznej odsłony, a najnowszą jest start sprzedaży biletów na LGCT i GCL w Ad-Dausze (QAT). Stolica Kataru ponownie będzie gospodarzem pierwszego etapu cyklu, a kibicom pozostaje mieć nadzieję na to, że wszystko odbędzie się zgodnie z planem. 


Plakat wydarzeniaTegoroczny
kalendarz LGCT i GCL zawiera 14 etapów podstawowych, których zwieńczeniem będą zmagania finałowe w Szanghaju oraz praskie zawody GC Prague Playoffs. Oczywiście nie zabraknie też nowości (etap w Paryżu zostanie rozegrany bliżej wieży Eiffla!), jednak teraz organizator skupia się przede wszystkim na obserwacji obecnej sytuacji epidemiologicznej. Oczywiście trudno przewidywać przyszłość, ale pozostaje liczyć na to, że wszystko zacznie wracać do normy. 


Wnętrze ośrodka jeździeckiego Al ShaqabGospodarzem otwarcia sezonu (4-6 marca) znów będzie Ad-Dauha, a konkretnie ekskluzywny ośrodek jeździecki Al Shaqab. Tydzień wcześniej (25-27 lutego) odbędą się tu zawody kwalifikacyjne, podczas których o prawo startu w LGCT zawalczą tutejsi jeźdźcy. Katar cały czas stara się budować swoją pozycję w świecie jeździeckim, dlatego m.in. wśród widzów LGCT każdorazowo zasiadają przedstawiciele katarskiej rodziny królewskiej, dzięki czemu zawody są jeszcze mocniej kojarzone z prestiżem. W zeszłym roku konkurs Grand Prix należał do Daniela Deussera (GER), natomiast w
starciu drużyn zwycięstwo wywalczyła ekipa London Knights – jak będzie w tym roku? Tego dowiemy się już na początku marca! 


Pierwszy etap LGCT i GCL rozpocznie się 4 marca Sprzedaż biletów już ruszyła, a możliwość zakupu wejściówek można znaleźć 
TUTAJ


tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Stefano Grasso/LGCT, LGCT