Cashpaid J&F nowym koniem Karla Cooka

Data publikacji: 2020-11-10
Cashpaid J&F (Casall x Chicago Z), fot. Karl Cook/Instagram
Cashpaid J&F (Casall x Chicago Z)Duet Nathan Budd (BEL) & Cashpaid J&F (Casall – Unschuld/Chicago Z) to już przeszłość, ponieważ teraz ten 9-letni holsztyński ogier opuści Belgię, by zamieszkać w stajni Karla Cooka (USA). Dla belgijskiego skoczka jest to bardzo trudne przeżycie, jednak właśnie taką decyzję podjął właściciel konia, przy okazji od razu zaznaczając, co stanie się z Cashpaid J&F po zakończeniu kariery sportowej. 


Rodowód ogiera Cashpaid J&F (Casall x Chicago Z) i próbka jego możliwości Nathan Budd (BEL) doprowadził ogiera Cashpaid J&F do 3-gwiazdkowych zawodów na poziomie międzynarodowym, a duet ma na koncie np. udział w Mistrzostwach Świata Młodych Koni w Lanaken (2018) czy zajęcie 6. miejsca podczas Mistrzostw Belgii (2020). Decyzja właściciela konia jest dla niego jak najbardziej zrozumiała, ale nawet to nie zmienia faktu, że konieczność pożegnania się nie jest czymś prostym. Teraz Belg często dzwoni do nowego jeźdźca ogiera, czyli Karla Cooka (USA), by przybliżyć mu specyfikę pracy z Cashpaid J&F i tym samym zwiększyć szanse nowego duetu. 


#FFF; border: 0; border-radius: 3px; box-shadow: 0 0 1px 0 rgba(0,0,0,0.5),0 1px 10px 0 rgba(0,0,0,0.15); margin: 1px; max-width: 540px; min-width: 326px; padding: 0; width: calc(100% - 2px);">
Karl Cook (USA) nie kryje radości z powodu przybycia do jego stajni ogiera Cashpaid J&F (Casall x Chicago Z)Karl Cook (USA)
zajmuje obecnie 76. miejsce w Rankingu Longines, za to wśród jego ostatnich sukcesów na pewno warto wymienić dobre starty podczas październikowych zawodach w Tryonie (2020) – zawodnik wygrał tam Grand Prix na poziomie 3 gwiazdek oraz zajął 2. miejsce w 4-gwiazdkowym konkursie Grand Prix. 


Nathan Budd (BEL) & Cashpaid J&F (Casall x Chicago Z) podczas finału zmagań 7-latków w ramach Knokke Hippique (2018)A na czym polega wspomniany plan właściciela konia? Po zakończeniu kariery sportowej Cashpaid J&F powróci do Belgii, gdzie będzie używany w hodowli. 


tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Karl Cook/Instagram