Stanowiska Spółki i pracowników SK Racot po zwolnieniu kierownika

Data publikacji: 2020-05-18
Koń, fot. pixabay.com


Kilka dni temu informowaliśmy o
zwolnieniu Jacka Gałczyńskiego ze stanowiska kierownika Stadniny Koni Racot, a teraz głos w tej sprawie postanowili zabrać przedstawiciele Spółki oraz pracownicy. Poniżej publikujemy ich oświadczenia. 


Jacek Gałczyński powiedział, że w przyczynach odwołania podano działanie wbrew Regulaminowi Organizacyjnego Spółki oraz złe relacje z pracownikami, co teraz dodatkowo potwierdzili przedstawiciele Spółki. W wydanym przez nich dokumencie napisano, że zwolnienie było w pełni uzasadnione ze względu na m.in. „bardzo złe i nieakceptowalne z punktu widzenia kultury pracy oraz zasad współżycia społecznego traktowanie przez Pana Gałczyńskiego podległych mu służbowo pracowników”. Odwołany kierownik SK złożył pozew w sądzie, by zawalczyć o swoje prawa, dlatego od tej chwili Spółka powstrzymuje się od kolejnych komentarzy aż do momentu rozstrzygnięcia sprawy. 


Osobne oświadczenie wydali również obecni i byli pracownicy SK, którzy chcieli w ten sposób wyrazić swoje oburzenie. Jak zaznaczyli, dobrowolnie poprosili prezesa Andrzeja Jęcza o pomoc, ponieważ przez lata byli „niejednokrotnie zastraszeni, terroryzowani, jak również poniżani przez P. Gałczyńskiego”, a sama prośba o interwencję nie była przez nikogo wymuszona czy zasugerowana. 


Pełne treści oświadczeń: Spółka (PDF), pracownicy (PDF)
tekst i opracowanie: equista.pl, fot. pixabay.com