Cykl spotkań „Wyścig o folbluty”

Data publikacji: 2020-04-02
Fabulous Las Vegas (Air Chief Marshal x King’s Best), fot. Dava Palej Timeless Photography
Ogier Fabulous Las Vegas (Air Chief Marshal – Coleene/King’s Best)

 

W dobie szalejącego koronawirusa i odwołania wszystkich imprez sportowych mamy chwilę na refleksje, to doskonały czas na dyskusję o przyszłości. Z bardzo ciekawą inicjatywą wychodzi Tor Wyścigów Konnych Służewiec! Już dziś rozpoczyna się panel dyskusyjny, gdzie redaktorzy wraz z zaproszonymi gośćmi będą dzielić się swoją wiedzą i odpowiadać na pytania związane z końmi pełnej krwi angielskiej oraz przyszłością folblutów w sporcie, hodowli i rekreacji. Poniżej prezentujemy wszystkie niezbędne informacje i zapraszamy na „Wyścig o folbluty".Oficjalna zapowiedź panelu dyskusyjnego
„Wyścig o folbluty” to idea
panelu dyskusyjnego, która powstała z potrzeby i chęci umacniania pozycji koni pełnej krwi angielskiej. Folbluty, które przechodzą próbę dzielności na torze, mogą zaistnieć nie tylko w świecie wyścigowym, ale również w sporcie czy rekreacji. Takie możliwości są ogromną wartością nie tylko dla właścicieli koni, ale również dla hodowców. Nemezis (Sea The Stars – Rezyana/Redoute's Choice)

 

Rozmowy w ramach cyklu poprowadzą: Annamaria Sobierajska, na co dzień współautorka Studia TV Toru Służewiec, doświadczony jeździec i właściciel koni pełnej krwi angielskiej oraz Marek Szewczyk, dziennikarz, wieloletni redaktor naczelny czasopisma „Koń Polski”, związany z redakcjami TVP Sport, Eurosportu i NC+.


Dziś (czwartek 2 kwietnia) o godzinie 20.00 na profilu Toru Wyścigów Konnych Służewiec na Facebooku podczas transmisji LIVE rozpocznie się pierwszy panel dyskusyjny, którego tematami będą:

  • cele dolewu krwi koni pełnej krwi angielskiej do hodowli koni sportowych,
  • dobre praktyki w hodowli koni sportowych z użyciem koni pełnej krwi angielskiej,
  • trudności w kryciu końmi pełnej krwi angielskiej,
  • metody doboru koni pełnej krwi angielskiej do rozrodu w celu uszlachetnienia linii koni sportowych,
  • wyścigi płotowe jako podstawa selekcji koni pełnej krwi angielskiej w hodowli koni sportowych.Finiszujący ogier Fabulous Las Vegas (Air Chief Marshal – Coleene/King’s Best)
Wymienione zagadnienia będą omawiać prowadzący wraz z zaproszonymi gośćmi, którymi są osobistości ze świata sportu i hodowli:


Magdalena Donimirska-Wodzicka
– wieloletnia prezes Stadniny Koni Moszna, która od lat słynie z hodowli koni sportowych szlachetnej półkrwi z dużym dolewem pełnej krwi angielskiej oraz koni wyścigowych. Wśród sukcesów hodowlanych należy wymienić: zdobycie tytułu konia roku 2018 przez wychowanka Stadniny – Magnetica, dwukrotny udział koni z SK Moszna w IO (Pekin i Londyn), a także trzykrotne zwycięstwo Tiumena w gonitwie Wielka Pardubicka


Artur Społowicz – czynny zawodnik dyscypliny WKKW, reprezentant KJ Jaroszówka, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski oraz dwukrotny uczestnik Igrzysk Olimpijskich. W swojej karierze niejednokrotnie startował na koniach pełnej krwi angielskiej, a także na koniach zaawansowanych w krew


Henryk Święcicki Senior – Prezes Związku Hodowców Koni Wielkopolskich, właściciel Stowarzyszenia Jeździeckiego Pałac Baborówko – organizatora międzynarodowych zawodów WKKW, hodowca i miłośnik koni pełnej krwi angielskiej z dużym doświadczeniem w stosowaniu ich do uszlachetniania sportowych koni półkrwi


Mateusz Tyszko – manager Stadniny Koni Widzów, będącej własnością rodziny Tyszko od 20 lat. Stadnina prowadzi hodowlę uszlachetniającą konie określonych ras w oparciu o posiadany materiał.

 Panel dyskusyjny „Wyścig o folbluty”

Transmisja LIVE – profil Tor Wyścigów Konnych Służewiec na Facebooku

Czwartek 02.04.2020 godzina 20.00Przydatne linki:

Strona internetowa TWK Służewiec 

TWK Służewiec na Facebooku

TWK Służewiec na Instagramie


tekst i opracowanie: equista.pl, materiały prasowe, fot.
Dava Palej Timeless Photography