Tokyo 2020 Presenter Challenge: Czy prezenter BBC zdoła nauczyć się dresażu?

Data publikacji: 2020-03-05
Dan Walker & ujeżdżenie, fot. BBC, Dava Palej Timeless Photography
Dan Walker z BBC BreakfastGrupa prezenterów z programu
BBC Breakfast weźmie udział w Tokyo 2020 Presenter Challenge, czyli niezwykłym wyzwaniu, które wymyślono z okazji tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Każdemu prowadzącemu dopasowano mentora – wśród nich znaleźli się sami najlepsi brytyjscy zawodnicy – a całe zadanie będzie polegało na sprawdzeniu się w wybranych dyscyplinach olimpijskich. Nie zabrakło też ujeżdżenia!

Podanie nazwisk mentorów i dopasowanie ich do prezenterów wywołało mnóstwo śmiechu! W poniedziałek (24 lutego) wszyscy prezenterzy rozsiedli się wygodnie na kanapie, by w trakcie programu poznać nazwiska mentorów wraz z dopasowanymi dyscyplinami. Wkrótce okazało się, że jedną z zaproszonych zawodniczek jest Charlotte Dujardin (GBR), potrójna złota medalistka olimpijska w ujeżdżeniu, która w towarzystwie 18-letniego wałacha Valegro (Negro – Maifleur/Gershwin) rzuciła wyzwanie Danowi Walkerowi. Prezenter od razu przyznał, że… nigdy nawet nie siedział na koniu! Czeka go trudne wyzwanie, jednak brytyjska dresażystka na pewno zrobi wszystko, by prezenter poznał tajniki tego pięknego sportu. Oto pozostali prowadzący program i ich mentorzy:

  • Naga Munchetty & Jade Jones (taekwondo)
  • Charlie Stayt & James Guy (pływanie)
  • Louise Minchin & Shauna Coxsey (wspinaczka sportowa)
  • Nikki Fox & Jamie McCowan (boccia)
  • Sally Nugent & Katarina Johnson-Thompson (lekkoatletyka)
  • Mike Bushell & Max Whitlock (gimnastyka).Brytyjska Federacja Jeździecka obiecała informować fanów o postępach Dana Walkera, zatem pozostaje trzymać kciuki za udaną naukę pod okiem Dujardin!

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. BBC, Dava Palej Timeless Photography


Konie - zobacz rodowody

Valegro