Cavaliada Lublin 2020: Paweł Warszawski na podium!

Data publikacji: 2020-01-31
Paweł Warszawski (POL) & Hatteria II, fot. Dava Palej Timeless Photography
Paweł Warszawski (POL) & Hatteria II (Huzar x Grey)


Choć podczas kolejnych odsłon Cavaliady nie ma możliwości przeprowadzenia Pucharu Polski we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego w pełnej wersji (na konkurencję składają się 3 próby – ujeżdżenia, krosu i skoków przez przeszkody, w trakcie Cavaliady zawodnicy rywalizują jedynie na parkuro-krosie), kibice i tak nie mogą narzekać na nudę! Zmaganiom zawsze towarzyszą głośne okrzyki i brawa, a za nami już II etap HPP w WKKW, który odbył się 31 stycznia na terenie Targów Lublin (Dworcowa 11).
Poprzednie spotkanie należało do Darii Kobiernik (POL), a to… również, choć 1. miejsce w HPP przypadło Pawłowi Warszawskiemu (POL)! Zachęcamy do zapoznania się z wynikami i galerią.


Paweł Warszawski (POL) & Hatteria II (Huzar x Grey) w trakcie skokuI NAWRÓT

W piątkowym (31 stycznia) konkursie w WKKW udział wzięło 9 duetów. Wspomniany już 600-metrowy parkuro-kros składał się z 16 przeszkód parkurowych i krosowych, ustalona norma czasowa wynosiła 90/120, a do II rundy mogło awansować tylko 6 najlepszych par (lub wszystkie bezbłędne). Jako pierwsze ruszyły debiutująca na Cavaliadzie Marta Orłowska (POL) & 11-letnia klacz Genesis KG (Codec – Glueckchen K/Metternich) – początkowo ich jazda była dobra i płynna, galop dość mocny, ale niestety ostatecznie naliczono im 10 punktów karnych (w tym także za przekroczenie normy czasu). Kolejni zawodnicy stawiali na precyzję, bo była ona znacznie istotniejsza od uzyskanego czasu. Przejazd Pawła Warszawskiego (POL) & 7-letniej klaczy Hatteria II (Huzar – Hatta II/Grey) sprawił, że publiczność wstrzymała oddech – niestety koń przestraszył się stacjonaty, co zakończyło się zrzutką. Małgorzata Korycka (POL) & 12-letnia klacz Cheeroke (Gluosnis – Charyzma/Ignam) zaprezentowały pierwszy bezbłędny przejazd, a jako następne dokonały tego Daria Kobiernik (POL) & 11-letnia klacz Ideal Girl (Contendor – Iluzja/Cisoń) – w przypadku tej amazonki trzeba zaznaczyć, że stanęła na starcie tuż po zakończeniu konkursu w ramach Dressage Cup! Kobiernik i Ideal Girl uzyskały znakomity czas, dzięki czemu wysunęły się na prowadzenie.


Daria Kobiernik (POL) & Ideal Girl (Contendor x Cisoń)II NAWRÓT

W II rundzie zawodnicy mieli do wykonania 10 skoków na 9 przeszkodach. Na parkuro-kros jako pierwsze wjechały Marta Dziak-Gierlicz (POL) & 7-letnia klacz Constanza (Cascari – Introversa Delle Roane/Maigueside) – ich przejazd był bardzo dynamiczny, ale przede wszystkim bezbłędny, co dawało szansę na podium. Paweł Warszawski (POL) & 7-letnia klacz Hatteria II (Huzar – Hatta II/Grey) postawili na mocny galop i ryzyko, na szczęście takie podejście okazało się dobre, ponieważ para nie zebrała żadnych punktów. Zawodnik jest znany z tego, że chętnie nawiązuje kontakt z publicznością – dziś nie mogło być inaczej, po przejeździe Paweł Warszawski podziękował widowni za żywiołowy doping. Kolejne występy kończyły się naliczeniem punktów, co odczarowały dopiero Daria Kobiernik (POL) & 11-letnia klacz Ideal Girl (Contendor – Iluzja/Cisoń). 


Marta Dziak-Gierlicz (POL) & Constanza (Cascari x Maigueside)Ostatecznie 1. miejsce wywalczyli Paweł Warszawski (POL) & 7-letnia klacz Hatteria II (Huzar – Hatta II/Grey), na 2. pozycji znalazły się Daria Kobiernik (POL) & 11-letnia klacz Ideal Girl (Contendor – Iluzja/Cisoń), a podium zamknęły Marta Dziak-Gierlicz (POL) & 7-letnia klacz Constanza (Cascari – Introversa Delle Roane/Maigueside). Pomimo tego Daria Kobiernik nadal prowadzi w rankingu ogólnym Lotto Eventing Tour, dlatego można powiedzieć, że to spotkanie również należało do niej! 


Mateusz Kiempa (POL) & Jak Chef (Chef Supreme x Bonaparte)II etap Halowego Pucharu Polski we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego, 31 stycznia 

1. Paweł Warszawski (POL) & Hatteria II – 4/0; 45,75*

2. Daria Kobiernik (POL) & Ideal Girl – 0/0; 48,26

3. Marta Dziak-Gierlicz (POL) & Constanza – 5/0; 50,31

4. Mateusz Kiempa (POL) & Jak Chef – 2/3; 51,91

5. Katarzyna Kokowska (POL) & Grom – 2/3; 54,51

6. Małgorzata Korycka (POL) & Cheeroke – 0/3; 55,50

7. Marta Orłowska (POL) & Genesis KG – 10 

8. Roksana Fortuniak (POL) & Gea-S – 12 

9. Jan Kamiński (POL) & Jarema – 18 

Wyniki szczegółowe

Lista startowa 

*czas II nawrotu


Katarzyna Kokowska (POL) & Grom (Chef Supreme x Niferak)


Małgorzata Korycka (POL) & Cheeroke (Gluosnis x Ignam)


Marta Orłowska (POL) & Genesis KG (Codec x Metternich)


Roksana Fortuniak (POL) & Gea-S (Power Prince x Baby Bid)


Jan Kamiński (POL) & Jarema (Maram x Luron) Na kolejne zmagania w WKKW w ramach Cavaliady trzeba będzie nieco poczekać, ponieważ III etap odbędzie się w dniach od 20 do 23 lutego 2020 r. w Krakowie. Już teraz zachęcamy do wspólnego kibicowania!


Paweł Warszawski (POL) & Hatteria II (Huzar x Grey)

Przydatne linki:

Relacje z Cavaliady Tour 2019/2020 

PROGRAM Cavaliady Lublin 2020

Strona internetowa Cavaliady

Relacje z Cavaliady Tour 2018/2019 

Cavaliada na Facebooku 

Cavaliada na Twitterze 

Cavaliada na Instagramie
tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Dava Palej Timeless Photography