Longines Masters 2019/2020: Start 5. edycji cyklu!

Data publikacji: 2019-10-23
Otwarcie nowego sezonu LMS, fot. Longines Masters SeriesWraz z początkiem grudnia ruszy nowy sezon prestiżowych zawodów Longines Masters Series, do których dostają tylko najlepsi skoczkowie i najwspanialsze konie świata! 5. odsłonę cyklu ponownie podzielono na 4 spotkania, a wszystko rozpocznie etap w Paryżu. Organizator (EEM World) zdradza już pierwsze szczegóły nowego sezonu i kusi kibiców nowościami – trzeba przyznać, że LMS 2019/2020 zapowiada się niezwykle interesująco zarówno pod kątem sportowym, jak i rozrywkowym. To Paryż, dlatego z pewnością nie zabraknie szampana, mody i sztuki! 


Plakat promujący wielkie otwarcie cyklu w Paryżu (autorem jest artysta John Zabawa)Cykl zawita do 4 miast, a już w grudniu tego roku odbędzie się etap w Paryżu. Później kibice będą musieli nieco uzbroić się w cierpliwość, ponieważ kolejne spotkanie zaplanowano na luty przyszłego roku – tym razem zawody przeniosą się do odległego Hongkongu, w którym zmagania LMS będą częścią Azjatyckiego Tygodnia Konia. Następnie skoczkowie opuszczą Azję i w kwietniu polecą do Nowego Jorku, by w czerwcu powrócić do Europy i spotkać się w Lozannie – ostatnie miasto było debiutantem zeszłorocznej edycji (więcej pisaliśmy o tym
TUTAJ), podczas której świetnie sprawdziło się w roli gospodarza. Oto pełna rozpiska Longines Masters 2019/2020


Longines Masters Series 2019/2020 

Paryż | The Longines Masters of Paris | od 5 do 8 grudnia 2019 r. 

Hongkong | The Longines Masters of Hong Kong | od 14 do 16 lutego 2020 r. 

Nowy Jork | The Longines Masters of New York | od 23 do 26 kwietnia 2020 r. 

Lozanna | The Longines Masters of Lausanne | od 18 do 21 czerwca 2020 r. 


Gospodarz toru Gregory Bodo (FRA) – to właśnie on zaprojektuje paryskie tory przeszkód, z którymi zmierzą się skoczkowieOrganizator przewiduje, że paryskie spotkanie przyciągnie łącznie aż 200 tys. widzów! Publiczność będzie mogła liczyć na zróżnicowane pod kątem trudności konkursy (CSI5*, CSI2*, CSI1*), a w tej chwili potwierdzono już udział 145 jeźdźców z 30 krajów oraz 350 koni. Co ciekawe, różnica między najstarszym a najmłodszym zgłoszonym uczestnikiem wydarzenia wynosi… 52 lata! Tak ważne zmagania oczywiście muszą też imponować pulą nagród – gra będzie się toczyła aż o 870 tys. euro!


Zwiastun The Longines Masters of ParisProgram sportowy obejmie niezwykle wymagający i najbardziej wyczekiwany Grand Prix (CSI5*, 160 cm), ale nie zabraknie również konkursu Riders Masters Cup, czyli wielkiej bitwy drużyn Europy i USA! Która grupa skoczków okaże się lepsza? W tym roku po raz pierwszy odbędą się paryskie zawody Pony Masters – tor ugości jeźdźców do 16. roku życia i ich kuce, a planowana wysokość przeszkód nie przekroczy 130 cm. Będzie to świetna okazja do zobaczenia przyszłych gwiazd skoków przez przeszkody, a wśród nich pojawią się także zawodniczki, które mogliśmy podziwiać podczas Mistrzostw Europy Kuców 2019 w Strzegomiu (podsumowanie jest dostępne
TUTAJ) – mowa o medalistkach Holly Truelove (GBR) i Ilonie Mezzadri (FRA)


Zaproszenie na The Longines Masters of Hong KongParyż niezmiennie kojarzy się z modą, elegancją i dobrym smakiem, dlatego wszystkie te elementy pojawią się w ramach The Longines Masters of Paris. Przybyłe na miejsce osoby będą mogły spróbować najlepszych win i szampanów, jak również wziąć udział w różnorodnych degustacjach. Rozmieszczone w sercu imprezy luksusowe butiki będą kusiły zwiedzających wyrafinowanymi wyrobami i produktami, nie zabraknie też możliwości zakupu dzieł sztuki – wśród propozycji pojawią się np. fotografie autorstwa Nathalie Delépine czy rzeźby wykonane przez Catherine ThiryPrzydatne linki:

Oficjalna strona internetowa Longines Masters

Longines Masters na Facebooku


tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Longines Masters Series