Longines Masters 2018/2019: Etap w Hongkongu odwołany!

Data publikacji: 2020-02-02
 AsiaWorld-Expo, fot. Longines Masters/Facebook
Wnętrze AsiaWorld-ExpoOrganizator Longines Masters ogłosił, że odwołuje etap w Hongkongu! Wg
kalendarza sezonu 2019/2020 spotkanie miało odbyć się w dniach od od 14 do 16 lutego 2020 r. na terenie AsiaWorld-Expo i w ramach Azjatyckiego Tygodnia Konia (Asia Horse Week). Jaki jest powód takiej decyzji? 

 Zapowiedź etapu Longines Masters w HongkonguLongines Masters
to prestiżowe zawody dla najlepszych skoczków z całego świata, które są rozgrywane na 3 kontynentach – Europie, Azji i Ameryce Północnej. Za nami już
wielkie otwarcie w Paryżu, a gospodarzem kolejnej odsłony miał być Hongkong. Odwołanie zawodów jest związane z koronawirusem (2019-nCoV), jednak ma charakter zapobiegawczy – Christophe Ameeuw (założyciel i prezes EEM, czyli organizatora LM) zwrócił uwagę na to, że organizacja wydarzenia z udziałem ok. 35 tys. ludzi byłaby po prostu zbyt ryzykowna. Decyzję poparli partnerzy zmagań, w tym AsiaWorld-Expo, Hong Kong Equestrian Federation, Hong Kong Tourism Office, Longines, Hong Kong Jockey Club, Hong Kong International Airport, DBS Bank i TVB Pearl. Już wkrótce każdy zawodnik otrzyma wiadomość o odwołaniu wydarzenia, a osoby, które kupiły już bilety mają zapewniony zwrot pieniędzy. 


EEM, the founder, owner and organiser of the event, announced today that the LONGINES Masters of Hong Kong will not...

Opublikowany przez Longines Masters Czwartek, 30 stycznia 2020
Informacja o odwołaniu wydarzenia pojawiła się także na facebookowym profilu LM

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Longines Masters/Facebook