Longines Masters Series kończy współpracę ze znaną marką zegarków!

Data publikacji: 2020-06-03
Laura Renwick (GBR) podczas Longines Masters of Lausanne, fot. Jean-Louis Carli/Alea for EEM
Laura Renwick (GBR) podczas Longines Masters of LausanneLongines Masters Series
to spektakularne zawody w skokach przez przeszkody z jednym z najbardziej prestiżowych konkursów Grand Prix w programie – 5-gwiazdkowe zmagania przyciągają tylko najlepszych skoczków świata, a stawką jest nie tylko wysoka pula nagród, ale i ogólnoświatowe uznanie. Twórcą i organizatorem zmagań jest firma EEM (Equestrian Events Management SPRL), która właśnie ogłosiła koniec swojej kilkuletniej współpracy ze szwajcarską marką zegarków Longines. Czy to oznacza, że cykl będzie w jakiś sposób zagrożony?


Migawki z paryskich odsłon zmagańWspółpraca EEM z Longines rozpoczęła się w 2012 r., a teraz nie zdecydowano się na ponowne przedłużenie kontraktu. Christophe Ameeuw (prezes EEM) publicznie podziękował marce Longines za obdarzenie ich zaufaniem i długą współpracę oraz dodał: „Zawody The Longines Masters Series to niezwykła przygoda o globalnym zasięgu, rozgrywana na 3 kontynentach i w 5 miastach, Paryżu, Hongkongu, Los Angeles, Nowym Jorku i Lozannie. Współpraca między EEM a Longines urzeczywistniła motto naszej firmy, #WeRideTheWorld, a zawody Longines Masters Series były połączeniem najlepszych międzynarodowych zmagań w skokach ze stylem życia w zgodzie z naturą, dzięki czemu jeździectwo otworzyło się dla szerszej publiczności”.


Zapowiedź Longines Masters Series w Nowym JorkuTeraz EEM rozpoczyna nowy rozdział w swojej historii, a pierwsze efekty samodzielnego działania są zaplanowane już na koniec lata, choć warunkiem koniecznym będzie oczywiście zakończenie pandemii lub możliwość zapewnienia wszystkim uczestnikom pełnego bezpieczeństwa w zgodzie z przepisami. 

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Jean-Louis Carli/Alea for EEM