Wielki Bieg św. Huberta Gałkowo 2019

Data publikacji: 2019-10-09
Wielki Bieg św. Huberta Gałkowo 2019, fot. Piotr Ratuszyński
Korowód jeźdźców


Atmosfera panująca podczas tegorocznej odsłony Wielkiego Biegu św. Huberta była tak niezwykła, że na stronie organizatora pojawiła się taki komentarz: „Uff... najstarsi Mazurzy takiego Hubertusa nie pamiętają!”. 18. edycja przyciągnęła mnóstwo jeźdźców i gości, wśród których nie zabrakło też znanych osób, a sam bieg odbył się 5 i 6 października br. na terenie Stadniny Koni Ferensteinów (Gałkowo 45, 12-220 Ruciane-Nida). 


Publiczność głośno dopingowała konnychPoczątki biegu św. Huberta sięgają XVIII w., a początkowo organizowano go w formie polowania. Dziś jest to gonitwa, której celem jest symboliczne zakończenie sezonu i zapewnienie sobie powodzenia w kolejnym. Więcej o tej tradycji pisaliśmy
TUTAJ


Goście mogli też korzystać z zaprzęgów konnych, dzięki którym byli bliżej jeźdźców

 

Program Wielkiego Biegu objął sobotnią część dla dorosłych i niedzielną dla dzieci i młodzieży. Najważniejszą przeprawę poprowadziła Karolina Ferenstein-Kraśko – kilkudziesięciu konnych wspólnie przemierzyło malownicze tereny Puszczy Piskiej, a mnóstwo emocji jak zwykle wzbudziło pokonanie rzeki Krutyni.


Przeprawa przez rzekę


Jeźdźcy mogli cieszyć się pięknymi widokamiPo niemal 3-godzinnej jeździe konnej przyszedł czas na słynny i wyczekiwany pościg za lisem. Publiczność obserwowała jeźdźców m.in. z zaprzęgów konnych, w których na gości czekały kosze piknikowe – wśród widzów pojawiły się m.in. Lara Gessler czy aktorka Ilona Ostrowska.  


Karolina Ferenstein-Kraśko i Ilona Ostrowska


Zwycięzca gonitwy


Zwycięstwo należało odpowiednio uczcić! 


tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Piotr Ratuszyński