Fibonacci 17 (For Feeling x Corland) na emeryturze!

Data publikacji: 2019-09-05
Lillie Keenan (USA) & Fibonacci 17 (For Feeling – Tarusa/Corland), fot. Dava Palej Timeless Photography
Lillie Keenan (USA) & Fibonacci 17 (For Feeling x Corland) podczas CSIO Sopot 2018Znana amazonka Meredith Michaels-Beerbaum (GER) podzieliła się ze swoimi fanami informacją o przejściu 14-letniego wałacha Fibonacci 17 (For Feeling – Tarusa/Corland) na emeryturę.


Meredith Michaels-Beerbaum (GER) & Fibonacci 17 (For Feeling x Corland) podczas druż. zmagań w ramach IO 2016Ten siwy wałach rasy SWB przyszedł na świat w 2005 r. pod okiem Tiny Petersson-Lind (SWE). W ciągu swojej kariery miał okazję stworzyć kilka ciekawych duetów – jako pierwsza po wodze sięgnęła Lisen Fredricson (SWE), potem Stephanie Holmén (SWE), Cian O'Connor (IRL), Meredith Michaels-Beerbaum (GER) i wreszcie Lillie Keenan (USA). Co ciekawe, Amerykankę i Fibonacciego mogliśmy podziwiać w Sopocie, w którym duet zajął 8. miejsce w zeszłorocznym konkursie CSIO5* (podsumowanie jest dostępne TUTAJ).  Warto wspomnieć, że para wspólnie przyczyniła się do zajęcia 1. miejsca przez drużynę USA w konkursie Pucharu Narodów w Spruce Meadows (2017). Fibonacci największe sukcesy odnosił wraz z Meredith Michaels-Beerbaum (GER), wielokrotną złotą medalistką (Mistrzostwa Europy w Mannheim 2007, finał Pucharu Świata w Las Vegas 2005 i 2009 oraz Göteborgu 2008). Para wywalczyła m.in. brązowy medal w klasyfikacji drużynowej  IO 2016 w Rio de Janeiro (podsumowanie jest dostępne TUTAJ) oraz srebro drużynowe podczas Mistrzostw Europy w Akwizgranie (2015).


Wpis Meredith Michaels-Beerbaum (GER) na Facebooku 
Prywatnie Meredith jest żoną skoczka Markusa Beerbauma (GER), para na co dzień prowadzi własną stajnię. Amazonka bywa też angażowana do reklam, a w 2015 r. wzięła udział w świetnej sesji dla „Equistyle Magazine” (więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ). Gdy zawodniczka opublikowała zdjęcie odpoczywającego Fibonacciego, pojawiło się mnóstwo komentarzy – niektórzy gratulowali, inni zastanawiali się nad przyczynami zakończenia kariery w przypadku tak młodego konia. Pewne jest jedno – Fibonacci ma teraz do dyspozycji rozległe pastwiska na terenie gospodarstwa Beerbaumów!


Lillie Keenan (USA) & Fibonacci 17 (For Feeling – Tarusa/Corland)
 

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Dava Palej Timeless Photography


Konie - zobacz rodowody

Fibonacci 17