LGCT Hamburg 2019: Podwójny triumf Daniela Deussera!

Data publikacji: 2019-06-03
Daniel Deusser (GER) & on Jasmien v. Bisschop (Larino x Chin Chin), fot. Stefano Grasso/LGCT


Już po konkursie Grand Prix padły słowa: „Chciałem wygrać”. Takie podejście okazało się dobre, ponieważ skutecznie zmotywowało Daniela Deussera (GER) – to właśnie ten zawodnik został zwycięzcą GP podczas etapu Longines Global Champion Tour w Hamburgu (GER), który zorganizowano w dniach od od 29 maja do 1 czerwca na terenie kompleksu sportowego Derby-Park Klein Flottbek. To jeszcze nie wszystko – Niemiec przejął też pozycję lidera w rankingu ogólnym LGCT, dzięki czemu jest podwójnym wygranym tego spotkania!


Widownia na terenie Derby-Park Klein FlottbekWraz z publicznością i zawodnikami na miejsce „przybyła” też piękna pogoda, a wszyscy liczyli na zmagania na najwyższym poziomie – to życzenie spełnił niezastąpiony Frank Rothenberger, który przygotował koszmarnie trudny tor, wymagający pełnego skupienia. Na starcie zobaczyliśmy 33 śmiałków, jednak I rundę ukończyło już tylko 26 duetów, a do II nawrotu weszły tylko… 4 pary. Hamburska widownia oszalała ze szczęścia, gdy okazało się, że GP wygrał Niemiec! Daniel Deusser (GER) był bardzo długo oklaskiwany, szczególnie że tym triumfem zapewnił sobie udział w zmaganiach Super Grand Prix, które odbędą się w listopadzie w ramach GC Prague Playoffs! To zwycięstwo było też wyjątkowe z innych powodów, o czym opowiedział sam Deusser: „Po pierwsze z powodu tłumu moich rodaków, po drugie pokładałem w tym koniu wielkie nadzieje, a teraz jestem z niej bardzo dumny, ponieważ to jej pierwsze tak ogromne zwycięstwo. Wiedziałem, że muszę trochę zaryzykować i być naprawdę szybkim, było bardzo, bardzo ciasno, ale jestem dumny, że to zadziałało. Chciałem wygrać”. Zawodnik opisał tu 10-letnią klacz Jasmien v. Bisschop (Larino – Elchinni van de Flandria/Chin Chin) – trzymamy kciuki za jej kolejne występy! Pozostałe miejsca na podium zajęli Nayel Nassar (EGY) & 13-letni wałach Lucifer V (Lord Dezi – Grandina/Grandeur) oraz Peder Fredricson (SWE) & 13-letni wałach H&M All In (Kashmir van Schuttershof – Fortune/Andiamo Z).


Daniel Deusser (GER) & on Jasmien v. Bisschop (Larino x Chin Chin)


Nayel Nassar (EGY) & Lucifer V (Lord Dezi x Grandeur)


Peder Fredricson (SWE) & H&M All In (Kashmir van Schuttershof x Andiamo Z)Wyniki szóstej kwalifikacji LGCT
LGCT Grand Prix, Hamburg, 1 czerwca

1. Daniel Deusser (GER) & Jasmien v. Bisschop – 0/0; 45,95 

2. Nayel Nassar (EGY) & Lucifer V – 0/0; 46,18 

3. Peder Fredricson (SWE) & H&M All In – 0/0; 49,98 

4. Philipp Weishaupt (GER) & Che Fantastica – 0/8; 52,87 

5. Janne-Friederike Meyer (GER) & Buettner's Minimax – 1

6. Ben Maher (GBR) & Concona – 1

7. Karina Johannpeter (BRA) & Casper 150 – 1

8. Shane Sweetnam (IRL) & Alejandro – 4

9. Margie Goldstein-Engle (USA) & Royce – 4

10. Maurice Tebbel (GER) & Don Diarado – 4

Wyniki szczegółowe 

Lista startowa 


Podium w Hamburgu Jeśli chodzi o Daniela Deussera (GER), to wygrana w GP dała mu na tyle dodatkowych punktów, by pokonać wszystkich rywali. Pieter Devos (BEL) musiał pogodzić się z nadejściem nowego króla, ale spadł tylko o jedno oczko, dzięki czemu wciąż ma szanse na powrót na tron. To spotkanie zakończyło się niestety wieloma innymi spadkami, mniej szczęścia mieli: Maikel van der Vleuten (NED) – z 3. na 5. miejsce, Niels Bruynseels (BEL) – z 4. na 6. miejsce, Jérôme Guery (BEL) – z 5. na 8. miejsce, Malin Baryard-Johnsson (SWE) – z 8. na 9. miejsce, Evelina Tovek (SWE) – z 6. na 10. miejsce. Los uśmiechnął się do Bena Mahera (GBR), który awansował z 9. na 3. miejsce; z kolei Harrie Smolders (NED) poprawił swoją pozycję o 3 miejsca. W pierwszej dziesiątce pojawił się Peder Fredricson (SWE), poza nią znalazła się Danielle Goldstein (ISR).

Ranking LGCT 2019


1. Daniel Deusser (GER) – 155

2. Pieter Devos (BEL) – 145

3. Ben Maher (GBR) – 106

4. Peder Fredricson (SWE) – 100

5. Maikel van der Vleuten (NED) – 98

6. Niels Bruynseels (BEL) – 94

7. Harrie Smolders (NED) – 93

8. Jérôme Guery (BEL) – 90

9. Malin Baryard-Johnsson (SWE) – 87

10. Evelina Tovek (SWE) – 86
Daniel Deusser (GER) – podwójny król spotkania w Hamburgu 

Opuszczamy Hamburg i przenosimy się na Lazurowe Wybrzeże – nie mamy dużo czasu, ponieważ etap w Cannes (FRA) ruszy już 6 czerwca!


tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Stefano Grasso/LGCT