Frank Schuttert rozstaje się z ogierem Chianti's Champion

Data publikacji: 2019-03-25
Frank Schuttert (NED) & Chianti's Champion, fot. Dava Palej Timeless Photography
Frank Schuttert (NED) & Chianti's Champion11-letni Chianti's Champion (Champion du Lys – Chianti Classica/Cornet Obolensky) sprzedany! Tym samym to niestety koniec wspaniałego duetu, który ten westfalski ogier tworzył z Frankiem Schuttertem (NED). Kto jest nowym właścicielem konia i co dalej z jego karierą sportową?


Przejazd Franka Schutterta (NED) & Chianti's Champion podczas Super Grand Prix w Pradze (2018)
Ogier przyszedł na świat 5 kwietnia 2008 r., jego dotychczasowym właścicielem był Jos Lansink (holenderski skoczek ze złotym medalem IO 1992 na koncie), ale od lat występował z Frankiem Schuttertem (NED). Zeszły rok był dla nich szczególnie szczęśliwy – uczestniczyli w Światowych Igrzyskach Jeździeckich (podsumowanie zmagań indywidualnych i drużynowych jest dostępne TUTAJ), byli najlepsi w konkursie Grand Prix w 14. etapie LGCT (była to pierwsza wygrana tego zawodnika w zawodach o randze CSI5*, więcej TUTAJ), a także zajęli 3. miejsce w Super Grand Prix w Pradze (więcej TUTAJ). Na początku marca br. wywalczyli 4. miejsce w Grand Prix podczas otwarcia nowego sezonu Longines Global Champions Tour (więcej TUTAJ).


Frank  Schuttert (NED) & Chianti’s Champion w 2018 r. podczas Grand Prix of Amsterdam (zajęli 4. miejsce)Dla Lansinka nie była to prosta decyzja: „Dla mnie jako sportowca to bardzo smutne, że Chianti’s Champion odchodzi, ale będąc dilerem czasem musisz sprzedać takiego konia”. Ujawnił też, kto jest kupcem: „Nie planowaliśmy sprzedaży Chianti’s, ale zainteresowanie było tak duże, że w końcu zdecydowaliśmy się na ofertę Team Harmony”. Właścicielem jest teraz Cian O'Connor (IRL) z Team Harmony – skoczek, zdobywca brązowych medali podczas Światowych Igrzysk Jeździeckich 2018 oraz IO 2012, a także trener Petera Moloneya (IRL), który będzie teraz przygotowywał się do pierwszych startów z Chianti's Champion.


Próbka umiejętności Petera Moloneya
29-letni Moloney uczestniczył w m.in. Mistrzostwach Świata Młodych Koni 2016 w Lanaken, a 3 marca br. zwyciężył w konkursie Grand Prix (CSI4*, 155 cm) podczas 3. tygodnia zmagań Sunshine Tour w hiszpańskiej miejscowości Vejer de la Frontera (w ostatnim czasie doszło tam do tragedii, w pożarze koniowozu zginął luzak Vicente Quinta Sánchez – więcej TUTAJ). Wystąpił wówczas z 14-letnią klaczą Ornellaia (For Pleasure – Kleine Cera/Calato), która również należy do Team Harmony.


Peterowi i Chianti's życzymy owocnych treningów i udanych startów we wszystkich konkursach!
tekst i opracowanie: equista.pl, źródło: worldofshowjumping.com, fot. Dava Palej Timeless Photography

Konie - zobacz rodowody

Chianti's Champion