Cavaliada Kraków 2019: Niezbędnik kibica

Data publikacji: 2019-02-27
Krzysztof Ludwiczak (POL) & Nordwind fot Dava Palej Timeless PhotographyPrzed nami 3. etap Cavaliady Tour 2018/2019 i jednocześnie debiut nowej lokalizacji zawodów! Do Krakowa zjadą się jedni z najlepszych zawodników i mnóstwo wielbicieli jeździectwa, by wziąć udział w tym niesamowitym wydarzeniu. Cavaliada wystartuje 28 lutego, ale już teraz warto zapoznać się z naszym „Niezbędnikiem kibica”. Znajdziecie w nim wskazówki dotyczące dojazdu, program wydarzenia, wykaz punktów gastronomicznych i bankomatów, a także wiele innych cennych informacji!


Oficjalny plakat Cavaliady Kraków, fot. mat. prasowe
PODSTAWOWE INFORMACJE

Nazwa: Cavaliada Kraków 2019
Termin: od 28 lutego do 3 marca 2019 r.
Miejsce: Tauron Arena Kraków (ul. Stanisława Lema 7)


CZYM JEST CAVALIADA?

Jest to jedno z najciekawszych wydarzeń jeździeckich w Polsce! 4 spotkania w 4 miastach, 4 dyscypliny (ujeżdżenie, skoki przez przeszkody, WKKW i powożenie), mnóstwo emocji i sport na najwyższym poziomie – tak w skrócie można opisać Cavaliadę. Za nami już zawody w Poznaniu (od 29 listopada do 2 grudnia 2018 r.) i Lublinie (od 31 stycznia do 3 lutego 2019 r.), a w tej chwili trwa odliczanie do rozpoczęcia zmagań w Krakowie (od 28 lutego do 3 marca 2019 r.), który zadebiutuje w roli gospodarza Cavaliady. Finały zostaną rozegrane w Warszawie (od 7 do 10 marca 2019 r.), co będzie jednocześnie zakończeniem sezonu 2018/2019. Każdorazowo program sportowy uzupełniają liczne atrakcje – m.in. spotkania z gwiazdami jeździectwa, zwiedzanie Cavaliady dla dzieci, pokazy jeździeckie czy targi sprzętu oraz akcesoriów dla jeźdźców.

Krakowska odsłona Cavaliady odbędzie się na terenie Tauron Areny, największego w Polsce obiektu widowiskowo-sportowego. Tauron Arena może pomieścić aż 22 tys. osób!


Plan widowni, fot. Tauron Arena KrakówDOJAZD I PARKING

Tauron Arena jest położona ok. 4 km od Rynku Głównego w Krakowie, a dojazd na miejsce nie powinien sprawić żadnych kłopotów. Kierowców poprowadzą znaki drogowe informujące o dojeździe do Tauron Areny (są w całym mieście), można też skorzystać z komunikacji miejskiej – w pobliżu obiektu znajdują się przystanki autobusowe i tramwajowe (nazwy przystanków: TAURON Arena Kraków, TAURON Arena Kraków Al. Pokoju i TAURON Arena Kraków Wieczysta). Rozkłady jazdy są dostępne TUTAJ. Rowerzyści będą mieli do dyspozycji aż 200 stojaków rowerowych, które są rozmieszczone pod Tauron Areną.W trakcie całego wydarzenia parkingi będą zamknięte, wyjątkiem będzie parking VIP – miejsce można wykupić TUTAJ.


Parking VIP na terenie obiektu, fot. Tauron Arena KrakówINFORMACJE DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Tauron Arena jest bardzo dobrze przygotowana i w pełni przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wjazdy znajdują się od strony ulicy Lema oraz Parku Lotników Polskich, w środku są windy. W razie potrzeby można poprosić o pomoc obsługę Tauron Areny, wystarczy jedynie skontaktować się z pracownikami recepcji (nr tel. 12 349 11 02). Arena Główna dysponuje 52 miejscami dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich i tyle samo miejsc dla opiekunów.


PROGRAM I PLAN TRANSMISJI

Cała rozpiska jest dostępna TUTAJ.


LISTY ZAWODNIKÓW I WYNIKI

Zawsze można być pewnym tego, że Cavaliada przyciągnie mnóstwo polskich i zagranicznych gwiazd jeździectwa (o niektórych z nich pisaliśmy TUTAJ). Tym razem oczywiście nie będzie inaczej! Do Tauron Areny zawitają liczni zawodnicy, oto listy: CSI2*, Venus vs. Mars, HPPP Zaprzęgami Czterokonnymi, HPP WKKW, Dressage Cup i Cavaliada Future. Wyniki będą dostępne na platformie zawodykonne.com, a podsumowania niektórych konkursów będzie można znaleźć na stronie equista.pl.


TARGI

Podczas każdej Cavaliady organizowane są także targi sprzętu i akcesoriów jeździeckich. Swoje oferty przedstawi 47 wystawców z 3 państw (Polski, Kanady i Wielkiej Brytanii), zatem z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Katalog wystawców jest dostępny TUTAJ.


CAVALIADOWE GADŻETY

Jesteś fanem Cavaliady? Spraw sobie gadżety z logo wydarzenia, niech wszyscy to zobaczą! Sklep internetowy ma bogatą ofertę, wśród której są m.in.: czapki, opaski, torby, bluzy, koszulki, zmywalne tatuaże i skarpetki. Do wyboru, do koloru! Możliwość zakupu: TUTAJ.


BILETY

Bilety są dostępne w sklepach internetowych na stronach ticketmaster.pl oraz tixer.pl. Istnieje też możliwość kupienia biletów w sklepach stacjonarnych, wystarczy udać się do salonu Empiku (lista jest dostępna TUTAJ) lub kiosku RUCHu (wyszukiwarka jest dostępna TUTAJ).

PUNKTY GASTRONOMICZNE

Na terenie Tauron Areny znajduje się restauracja (poziom B), nie brak też mniejszych punktów gastronomicznych, oferujących m.in.: przekąski, fast food, kawę, herbatę oraz zimne napoje, a przy Małej Hali jest również kawiarnia (poziom promenady).


SZATNIE

Szatnie znajdują się na poziomie A, a pozostawienie rzeczy jest płatne (należy mieć przy sobie gotówkę, ponieważ to jedyna możliwa forma zapłaty, karty nie wchodzą w grę) wg cennika: odzież – 3 zł, bagaż – 10 zł.


BANKOMAT

Najbliższe bankomaty znajdują się w Galerii Plaza (al. Pokoju 44) i centrum handlowym M1 (al. Pokoju 67).PRZYDATNE LINKI

Bądź na bieżąco!

Media społecznościowe
tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Tauron Arena Kraków, mat. prasowe Cavaliady, Dava Palej