Cavaliada Warszawa 2019: Propozycje - skoki

Data publikacji: 2019-01-22
Jarosław Skrzyczyński (POL) & Casquell fot Dava Palej Timeless Photography
Jarosław Skrzyczyński (POL) & Casquell

 

Do Cavaliady w Warszawie jeszcze trochę czasu (odbędzie się w dniach od 7 do 10 marca 2019 r. ), jednak już dziś wiadomo, że Światowa Federacja Jeździecka zatwierdziła podział zawodów na dwie rangi –  CSI3*W i CSI1*. To pierwsza taka sytuacja. Co to oznacza w praktyce?

 

Marcelina Jackowiak (POL) & Barkarola

 

Hala Torwar (ul. Łazienkowska 6A) ugości jednych z najlepszych zawodników, jak również mnóstwo wielbicieli jeździectwa. Pula nagród wyniesie aż 510 000 PLN, dlatego możemy spodziewać się tego, że zawody wzbudzą ogromne emocje wśród startujących.

 

Kristaps Neretnieks (LAT) & Moon Ray

 

W konkursach na poziomie CSI1* (mała runda, dwa konkursy 125 cm, dwunawrotowy finał 130 cm) zobaczymy nieco mniej doświadczonych zawodników, a sama ranga znacznie ułatwi im dostanie się na zawody. Każdy może zgłosić po dwa konie, dodatkowo nie muszą one posiadać paszportów FEI.

 

Andrzej Opłatek (POL) & Copperfield 40

 

CSI3*W to finał Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata (wszystkie konkursy dużej rundy: szybkości, z rozgrywką i po dniu odpoczynku 150 cm oraz Grand Prix 155 cm), finał CAVALIADA Tour (wyłoni zwycięzcę sezonu 2018/2019) oraz trzy konkursy 140 cm z finałem w sobotę, jak również Potęga Skoku. Wyniki cavaliadowego Pucharu Świata będą oczekiwane z niecierpliwością, ponieważ zmagania wyłonią trzech zawodników z naszego regionu, którzy następnie pojadą na finał World Cup w Göteborgu (SWE). Czy wśród nich znajdą się Polacy? Oczywiście bardzo na to liczymy, a przypomnijmy, że największe szanse wśród naszych rodaków mają Wojciech Wojcianiec, Jarosław Skrzyczyński i Maksymilian Wechta.

 

W niektórych konkursach będzie też można zawalczyć o coś niezwykle cennego, czyli punkty do Rankingu Longines – chodzi o konkursy pucharowe oraz Speed and Music.Zgłoszenia polskich zawodników przez PZJ, mail: zgloszenia@pzj.pl

 

Propozycje CAVALIADA Warszawa 2019 skoki

 

 

 

 

 

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Dava Palej Timeless Photography