Cavaliada Poznań 2018: Niezbędnik kibica

Data publikacji: 2018-11-29
Cavaliada Poznań 2018: Niezbędnik kibica fot Dava Palej Timeless Photography
Holger Wulschner (GER) & BSC Cha Cha Cha, Cavaliada Poznań 2017

 

Już dzisiaj rozpoczęła się długo oczekiwana Cavaliada 2018/2019! Pierwszym przystankiem jest Poznań, a konkretnie Międzynarodowe Targi Poznańskie. „Niezbędnik kibica” z pewnością przyda się wszystkim tym, którzy wybierają się na to wydarzenie! Gdzie kupić bilety, jak poruszać się po obiekcie, kiedy będzie można spotkać swoich idoli, gdzie coś przekąsić i czy na miejscu będzie możliwość skorzystania z parkingu i bankomatu? Wszystko (i znacznie więcej!) zawarliśmy w poniższym artykule. 

 

Jarosław Skrzyczyński (POL) & Quintella

 

 

PODSTAWOWE INFORMACJE

 • Nazwa: Cavaliada Poznań 2018
 • Termin: od 29 listopada do 2 grudnia 2018 r.
 • Miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie (ul. Głogowska 14)

 

CZYM JEST CAVALIADA?

 Zawody Cavaliada Poznań 2018 to pierwsza odsłona cyklu Cavaliada Tour 2018/2019. Z roku na rok wydarzenie przyciąga coraz więcej znanych zawodników, jak również miłośników hippiki. Ten sezon będzie wyjątkowy – to właśnie w Poznaniu po raz pierwszy w historii odbędą się zawody CSI4*! Program sportowy Cavaliady obejmuje rywalizację w aż 6 konkurencjach jeździeckich. Będą to:  

 

 • skoki przez przeszkody – CSI4*-W, CSI1*, CSIYH, Cavaliada Future
 • powożenie – Halowy Puchar Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi
 • ujeżdżenie – Dressage Cup
 • WKKW – Halowy Puchar Polski we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego
 • paraujeżdżenie – Międzynarodowe Zawody w Paraujeżdżeniu, Halowy Puchar Polski w Paraujeżdżeniu
 • woltyżerka – Bi-1*, Bi-2*, Dz.


Przewidziane nagrody robią ogromne wrażenie (więcej TUTAJ), choć dla zawodników z pewnością istotne jest też to, że w Poznaniu będą mogli zdobyć dodatkowe punkty do Światowego Rankingu FEI. Dla publiczności przygotowano także mnóstwo atrakcji (m.in. pokazy, targi, wystawy, spotkania z zawodnikami), dzięki czemu te zawody będą niezapomniane!

 

DOJAZD I PARKING

 

 

W dotarciu na miejsce pomoże powyższa mapka, a osoby podróżujące samochodami będą mogły skorzystać z parkingu zlokalizowanego ok. 5 min pieszo od Targów (ul. Matejki 63). W okolicy są też dodatkowe możliwości zaparkowania – wolnych miejsc będzie można poszukać na ul. Śniadeckich, Głogowskiej i Matejki. Warto też zapamiętać, że w sobotę i niedzielę nie trzeba wnosić opłat za postój w strefie parkowania.


MAPA OBIEKTU 

 

 

PROGRAM 

Cavaliada Poznań 2018 wystartuje 29 listopada (czwartek), a zakończy się 2 grudnia (niedziela). Część sportowa zostanie rozegrana na dwóch arenach (A i B) – szczegółowy program wraz z planem transmisji jest dostępny TUTAJ. Cavaliada to nie tylko emocjonująca rywalizacja znanych zawodników i ich koni, ale również moc dodatkowych atrakcji! 1 grudnia odbędzie się Ogólnopolski Czempionat Koni Ras Szlachetnych w Skokach Luzem (więcej TUTAJ), a przez wszystkie dni wydarzenia będzie można zwiedzać Narodową Wystawę Rolniczą (pawilony 7, 8 i 8A) oraz Pawilon Polskiej Hodowli (pawilon 8A). 

 

LISTY ZAWODNIKÓW

Do Poznania przyjedzie wielu znanych i cenionych zawodników, prawdziwych gwiazd jeździectwa. Wystarczy kilka przykładów, by samemu przekonać się o randze Cavaliady – na miejscu będą m.in.: Martin Fuchs (SUI), Danielle Goldstein (ISR), Jur Vrieling (NED), Jarosław Skrzyczyński (POL) czy Rolf-Göran Bengtsson (SWE). Więcej informacji na ten temat można znaleźć TUTAJ. Listy zawodników są dostępne poniżej:

 

 

Rolf-Göran Bengtsson (SWE) & Yajamila

 

 

LISTY STARTOWE I WYNIKI

Listy startowe są dostępne na platformie zawodykonne.com –  w trakcie poszczególnych zawodów będą tu też publikowane wyniki.

 

POZNAJ GWIAZDY!

W trakcie Cavaliady odbędzie się wiele spotkań z zawodnikami i nie tylko, co będzie świetną okazją do zobaczenia swoich idoli na żywo. Poniżej można zapoznać się z harmonogramem:

 

MEET THE STARS

PIĄTEK (30 listopada)

16:30 – Katarzyna Zawalska-Furtak (kanał Horseprinceski)
17:30 – Bartłomiej Kwiatek i Piotr Mazurek

SOBOTA (1 grudnia)
11:00 – Filip Lewicki, Adam Grzegorzewski, Jan Bobik, Maksymilian Wechta
13:30 – WYWIAD LIVE: Alan Davis
14:15 – Paweł Warszawski, Mateusz Kiempa, Joanna Pawlak
14:45 – Aleksandra Szulc , Alan Davis, Ilona Janas
18:00 – Martin Fuchs i Andrzej Opłatek
19.30 – Jarosław Skrzyczyński

NIEDZIELA (2 grudnia)
11.30 – Philipp Weishaupt, Paweł Jurkowski
12:00 WYWIAD LIVE: Rodzina Lewickich (Marek Lewicki, Małgorzata Ciszek-Lewicka, Filip Lewicki)

 

TARGI

Na targach będzie można zapoznać się z ofertami ponad 100 wystawców. Wśród propozycji nie zabraknie dobrego sprzętu jeździeckiego, dodatków i wielu innych, a producenci i dystrybutorzy z pewnością zaskoczą też zwiedzających premierowymi prezentacjami swoich produktów. Targi odbędą się w hali nr 6. Katalog wystawców jest dostępny TUTAJ.

 

 

BILETY I KONKURS

Większość biletów już wykupiono, jednak w kasach na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich (mapka wyżej) wciąż można zakupić wejściówki na czwartek (45 zł), piątek (65 zł), sobotę rano (45 zł) oraz niedzielę (109 zł). Szczegółowe informacje są dostępne TUTAJ. O bilety można też zawalczyć w naszym KONKURSIE (szczegóły TUTAJ)! Podczas trwania Cavaliady używaj hasztaga #becavaliadawithequista, bo to nie koniec niespodzianek :)

 

PUNKTY GASTRONOMICZNE

Warto wiedzieć, gdzie będzie można coś przekąsić, by mieć dość energii na cieszenie się wszystkimi atrakcjami Cavaliady! Na terenie Targów znajdują się następujące punkty gastronomiczne:

 

 • pawilon 5 – MTPcafe
 • pawilon 6 – CAVALIADA SALOON Food&Drinks: Karczma, Hot dogi, Zapiekanki, Pizza i FoodTrucki
 • pawilon 6 – MTPBistro
 • obok pawilonu 7 i 8 – kawiarnie MTPCafe oraz punkt z hot dogami
 • na antresoli między pawilonem 8 i 8A – MTPBistro. 

 

Bartłomiej Kwiatek (POL)

 

 

SZATNIA

Szatnia jest zlokalizowana przy kasach, a cennik przedstawia się następująco: 1 sztuka pozostawionej odzieży – 2 zł, 1 sztuka oddanego bagażu – 5 zł.

 

BANKOMAT

Aby dotrzeć do najbliższego bankomatu, należy opuścić Targi i przejść na ul. Głogowską 10. Na terenie Targów istnieje możliwość skorzystania z usługi cashback – wystarczy podejść do MTPcafe lub MTPbistro i coś kupić (dowolną rzecz). Obowiązujące limity: VISA – do 300 zł, karta MasterCard – do 500 zł.

 

PRZYDATNE LINKI

Bądź na bieżąco!

Media społecznościowe

 

 

 

 

 

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Dava Palej Timeless Photography