Cavaliada Poznań 2018: HPP w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi

Data publikacji: 2018-11-16
Adrian Kostrzewa Cavaliada Poznań 2018 fot Dava Palej Timeless Photography

 

Jeszcze w latach 80. polscy powożący czwórkami byli gwiazdami na wielu międzynarodowych zawodach i należeli do światowej czołówki w tej konkurencji. Z biegiem czasu jednak zaczęło się to zmieniać i jeszcze kilka lat temu byłoby niemożliwe zebranie zespołu składającego się z kilku zaprzęgów. Sytuacja zaczęła ulegać poprawie m.in. dzięki wprowadzeniu do Cavaliada Tour 2016 tych zmagań, które z roku na rok są na coraz lepszym poziomie. Przed nami kolejny Halowy Puchar Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi!

 

Piotr Mazurek - złoty medalista HPP w Powożeniu

 

Najbliższa odsłona HPP w Powożeniu odbędzie się w ramach Cavaliada Poznań 2018 – w tym miejscu warto wspomnieć o podwyższeniu rangi zawodów (więcej na ten temat TUTAJ). Poznański etap rozpocznie się 29 listopada, a zakończy 2 grudnia; wszystkie zmagania zostaną rozegrane na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Szczegółowy program można znaleźć TUTAJ.

 

Zawodnicy wezmą udział w 7 konkursach kwalifikacyjnych, a o tym, kto zdobędzie Puchar Polski dowiemy się 9 marca – właśnie wtedy zostanie rozegrany finał na Torwarze w Warszawie. Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego podjął też ostatnio ważną decyzję w sprawie powożenia na Cavaliadzie. Na zawodach w Poznaniu pojawi się Piotr Mazurek, zeszłoroczny zwycięzca HPP (pisaliśmy o tym TUTAJ). Zawodnik nie wziął udziału w ostatnich Mistrzostwach Polski (a są one niezbędne, by móc zakwalifikować się do HPP), jednak jego nieobecność była w pełni zrozumiała – w tym czasie Mazurek uczestniczył w zmaganiach w ramach Światowych Igrzysk Jeździeckich (więcej na ten temat TUTAJ). Czy dzika karta przyniesie zawodnikowi szczęście?

 

 

 

Przydatne linki:
 
Cavaliada – oficjalna strona internetowa
Cavaliada – fanpage na Facebooku
HPP w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi – regulamin 

 

 

 

 

 

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Dava Palej Timeless Photography