Cichoń Foals Auction 2018: Katalog aukcyjny

Data publikacji: 2018-08-04
Cichoń Foals Auction 2018: Katalog aukcyjny

 

1 września o godz. 19:00 odbędzie się pierwsza edycja licytacji Cichoń Foals Auction 2018 – na czym polega niezwykłość tego wydarzenia? Organizator – czyli Cichoń Stallions – wypełni lukę w kalendarzu polskich imprez związanych z hodowlą, ponieważ będzie to pierwsza krajowa aukcja źrebiąt ujeżdżeniowych. Poniżej prezentujemy garść niezbędnych informacji oraz listę źrebiąt!

 

Klacz Rising Revolution G – katalogowe źrebię nr 1

 

Cichoń Foals Auction 2018 to oczywiście przede wszystkim licytacje pięknych i starannie wyhodowanych źrebiąt, ale publiczność będzie też mogła m.in. przyjść na wykład Jana Pedersena, czyli przewodniczącego Światowej Federacji Hodowców Koni Sportowych (The World Breeding Federation for Sport Horses), a także zobaczyć konie, które wezmą udział w Eliminacjach do Mistrzostw Polski Młodych Koni. Sama aukcja odbędzie się równolegle z MP w Ujeżdżeniu i Zawodami Międzynarodowymi CDI***.

 

Licytacje i dodatkowe atrakcje odbędą się na terenie Cichoń Stallions w Radzionkowie (województwo śląskie), czyli pierwszej w Polsce stacji ogierów ujeżdżeniowych, która powstała w 2016 r., a od samego początku współpracuje z Andreasem Helgstrandem, duńskim hodowcą, jeźdźcem i trenerem (więcej o tej postaci pisaliśmy TUTAJ).

 

Ogier Raphael G – katalogowe źrebię nr 2 
 

Niedawno opublikowano katalog Cichoń Foals Auction 2018, do którego fotografie wykonała Julia Świętochowska. Oferta obejmuje 11 źrebiąt – wszystkie mają duże szanse na sukces, ponieważ ich ojcami wspaniałe ogiery, wyhodowane zostały przez najlepszych polskich hodowców, zostały przebadane pod kątem weterynaryjnym, a za selekcję odpowiedzialni byli eksperci z Helgstrand Dressage. Pełna listę źrebiat przedstwiamy poniżej:

 

KATALOG CICHOŃ FOALS AUCTION 2018 

 

1Rising Revolution G (Revolution – Sandra G/Sieger Hit)

ur. 17 marca 2018 r., klacz, rasa oldenburska, hod. Paweł Gąsiński

2. Raphael G (Revolution – Quinnie G/Quaterback)

ur. 26 marca 2018 r., ogier, rasa oldenburska, hod. Paweł Gąsiński

3. Fürst Olymbrio (Fürst Sav – Vestgaardens Olympia/Blue Hors Don Olymbrio)

ur. 22 kwietnia 2018 r., ogier, rasa polski koń szlachetny półkrwi, hod. MM Brothers sp. z o.o.

4. Alicante (Fürst Sav – Antwerpia/Watson)

ur. 10 maja 2018 r., klacz, rasa polski koń szlachetny półkrwi, hod. Anna Tomaszewska

5. All Deluxe (Don Deluxe – Argentyna/Romantiker)

ur. 5 maja 2018 r., ogier, rasa polski koń szlachetny półkrwi, hod. Joanna Kruk

6. King of Hearts (Fürstentraum – Kofeina/Weltstein)

ur. 1 czerwca 2018 r., ogier, rasa polski koń szlachetny półkrwi, hod. Joanna Burza

7. Fabled Frank (Franklin – Aris/Christ)

ur. 2 kwietnia 2018 r., ogier, rasa DWB, hod. Joanna Żelazowska

8. Sir Bon Bon (Sir Europe – Galice/Fürst Heinrich)

ur. 26 czerwca 2018 r., ogier, rasa DWB, hod. Joanna Żelazowska

9. Dalida (Sir Europe – Tequila/Ron William)

ur. 27 maja 2018 r., klacz, rasa oldenburska, hod. Marek Twardak

10. Flying Dragon (Sir Europe – Foxy Lady/Ekwador)

ur. 9 maja 2018 r., ogier, rasa polski koń szlachetny półkrwi, hod. Karolina Borys-Piotrkowska

11. Brawor (Sir Europe – Burza Wiatrów/Pegasus HB)

ur. 20 lutego 2018 r., ogier, rasa polski koń szlachetny półkrwi, hod. Julian Odyniec

 

 Ogier Fürst Olymbrio – katalogowe źrębię nr 3
 

Warto dokładniej przyglądnąć się ojcom aukcyjnym źrebiąt, bo wszystkim hodowcom zależało na jak najlepszym doborze. Wśród pożądanych cech można wymienić m.in.: wyważony charakter, elastyczność ruchów czy doskonałą budowę. Hanowerski Revolution (Rocky Lee – Rochelle/Rouletto) urodził się w 2013 r., a już w 2015 r. stał się gwiazdą Korungu Związku Hanowerskiego – Andreas Helgstrand kupił ogiera za rekordową kwotę 1,2 mln euro (więcej o tym pisaliśmy TUTAJ)! Revolution ma na koncie Mistrzostwo Danii Koni 4-letnich, jest też premiowanym ogierem w Związku Hanowerskim i DWB. Fürst Sav (Foundation – Fürstin/Fürst Heinrich) to również hanowerski ogier, a wśród jego sukcesów można wymienić zdobycie srebra na Mistrzostwach Polski Młodych Koni (2017) oraz zakwalifikowanie się na Mistrzostwa Świata Młodych Koni w 2018 r. Kolejny ogier to oldenburski Don Deluxe (De Niro – Egoistin/Rosario), który urodził się w 2011 r. Jako 2-letni koń został zakupiony przez Andreasa Helgstranda za 910 tys. euro, a nieco wcześniej wygrał korung w Vechcie. Z kolei w 2015 r. starał się o licencję DWB, co zakończyło się pokonaniem konkurencji. Bawarski Fürstentraum (Fürst Heinrich – Maikiki/Konigstraum) ma dziś 15 lat, a na zawodach krajowych i międzynarodowych startuje na nim Michał Cichoń. Ten błyskotliwy ogier sprawdza się zarówno w sporcie, jak i hodowli (m.in. w SO Sprehe w Niemczech). Urodzony w 2010 r. Franklin (Ampere – Warkle M/Ferro) jest przedstawicielem rasy KWPN. Jako 3-letni koń wygrał korung i test ogierów KWPN, a jego potomstwo odznacza się nienaganną budową i doskonałą ekspresją ruchów – przykładem może być ogier Faretti, który w tamtym roku zdobył tytuł Duńskiego Czempiona Źrebiąt Dresażowych. Ojcem aż czterech źrebiąt z katalogu jest Sir Europe (Sir Donnerhall – Genoveva/Welt Hit II), oldenburg urodzony w 2013 r. W wieku 4 lat został Mistrzem Polski Koni, rok później ogłoszono bo Wiceczempionem Korungu Oldenburskiego w Vechcie, a w 2018 r. brał udział w Mistrzostwach Świata Młodych Koni.

 

Klacz Alicante – katalogowe źrebię nr 4

 

Bilety na Cichoń Foals Auction 2018 można zarezerwować na facebookowej stronie wydarzenia (link poniżej) lub zakupić już na miejscu. Wejście na trybuny kosztuje 10 zł, istnieje też możliwość zdecydowania się na pakiet VIP w cenie 100 zł – oferta obejmuje rezerwację stolika, poczęstunek i udział w afterparty Breeders Night.

 

Ogier All Deluxe – katalogowe źrebię nr 5 
 
 

Emocji z pewnością nie zabraknie, zapraszamy!

 

 

Przydatne linki:

Cichoń Stallions

Cichoń Foals Auction 2018 – wydarzenie na Facebooku

Cichoń Foals Auction 2018 – katalog online

 

 

 

 

fot. cichonstallions.pl/Julia Świętochowska, tekst i opracowanie: equista.pl

 

 

 

 

Konie - zobacz rodowody

Alicante

All Deluxe

Brawor

Dalida

Don Deluxe

Fabled Frank

Flying Dragon

Franklin ex. Fierce S

Furst Olymbrio

Fürst Sav

Furstentraum

King Of Hearts

Raphael G

Revolution

Rising Revolution G

Sir Bon Bon

Sir Europe