Kadra Narodowa bez Michała Kaźmierczaka?

Data publikacji: 2018-05-28
Kadra Narodowa bez Michała Kaźmierczaka?

 

Poważne zmiany w składzie Kadry Narodowej – zarząd PZJ ogłosił usunięcie Michała Kaźmierczaka. Jako powód podano nieetyczne zachowanie zawodnika. Oto treść oświadczenia, które zostało opublikowane na stronie 27.05 (w niedzielę):

 

Informujemy, że Zarząd PZJ przyjął uchwałę o usunięciu z Kadry Narodowej Seniorów w Skokach przez Przeszkody Michała Kaźmierczaka za zignorowanie startu w Pucharze Narodów w Danii i jednocześnie zgłoszenie się na reprezentacyjnym koniu (Stakorado) na zawody CSI Ciekocinko. Jest to postawa nie licująca z etyką członka Kadry Narodowej.

 

Kaźmierczak odnosi liczne sukcesy zarówno w  konkursach krajowych, jak i międzynarodowych. Warto przypomnieć chociażby 1. miejsce na Grand Prix CSI2*-W Tallin 2017. Konsekwencją zlekceważenia startu w Danii jest wykluczenie z Kadry Narodowej (wg PZJ) – sam Kaźmierczak tak komentował na łamach portalu Świat Koni rezygnację ze swojego startu:


Niestety Stakorado nie ma formy, która uzasadniałaby jego start w tak wymagającym konkursie jak Puchar Narodów. Od Lublina startował tylko dwa razy i w tych startach nie potwierdził tego, żebyśmy mogli być wartościowymi członkami zespołu. Nie ma co ukrywać, do takiego startu nie jesteśmy jeszcze gotowi. Que Pasa miał teraz wyrywanego zęba i w związku z tym zabiegiem jego starty są przez jakiś czas niemożliwe.

 

Obecnie w składzie Kadry Narodowej widnieją tylko 4 osoby. W kadrze A: Jan Bobik (LKS Dragon w Nowielicach) i Krzysztof Ludwiczak (KJ HEAA), a w kadrze B: Mściwój Kiecoń (KJ Agro-Handel Śrem) i Maksymilian Wechta (KJ Wechta). Czy konieczna była aż tak radykalna kara i jak bardzo ta decyzja wpłynie na cały zespół?

 

Przypomnijmy, że większość zawodników nie podpisała umów kadrowych proponowanych przez Zarząd PZJ. Sam wielokrotny Mistrz Polski – Jarosław Skrzyczyński – tak komentował w oficjalnym oświadczeniu swoją negatywną decyzję (KLIK).

 

 

 

 

 

 

tekst i opracowanie: equista.pl, materiały prasowe PZJ, fot. Timeless Photography