Korung Związku Oldenburskiego 20-22.11.2014, Vechta - wyniki

Data publikacji: 2014-11-22
Najlepsze
 Tegoroczny Korung Związku Oldenburskiego to sukces rodziny Sprehe, na zdjęciu właściciel Gestuet Sprehe - Albert Sprehe wraz z dwoma najlepszymi ogierami tegorocznego uznawania. Oba były wystawiane przez rodzinę Sprehe. fot. oldenburger-pferde.net

 

W dniach 20-22 listopada odbył się Korung Związku Oldenburskiego. Do walki o licencję stanęły ogiery z rocznika 2012. Które okazały się najlepsze?

 

Ogiery skokowe

Na tegorocznym korungu zaprezentowano 33 ogiery skokowe. Ostatecznie do grona uznanych dołączyło 16  a pięciu z nich przyznano także premie. Za najlepszego uznano ogiera z nr 14 (Coupe D'Or x Stakkato Gold) hod. Albert Sprehe/wł. Jan Sprehe. Jako Reservsieger wybrano wychowanka Gestuet Lewitz - nr 3 Action Breaker x Contender, a II Reservsieger - nr 9 Casino-Berlin x Contact Me hod./wł. Gerd Sosath. Dwa pozostałe premiowane ogiery to nr 32 Toulon x Grannus hod.Guido Sperveslage/wł. Guido Klatte i nr 11 Castino x Calido I hod./wł.Jürgen Ernst

 

 Najlepszy skoczek Korungu Związku Oldenburskiego 2014 - Coupe d'Or x Stakkato Gold

 

Ogiery ujeżdżeniowe

Do walki o licencję stanęło 38 ogierów ujeżdżeniowych, uznano 21 z nich, a siedem wyróżniono premią.

Najlepszy okazał się elegancki syn trakeńskiego ogiera Millenium - katalogowy nr 72 od klaczy Rubin Royal x De Niro. Tytuły Wiceczempiona i II Wiceczempiona przyznano ogierom nr 78 (Totilas x Sandro Hit) i 82 (Zack x Alabaster).

Premiami wyróżniono także

  • Nr 49 (Bretton Woods x Weltmeyer) hod.Dr. Stefan Tietje
  • Nr 53 (Damon Hill x Sandro Hit) hod.Theo Binder
  • Nr 55 (Destano x Argentinus) hod. Dirk Schnieder
  • Nr 57 (Destano x Pik Noir) hod. Friedrich Kuhlmann

  

Millenium x Rubin Royal fot. LL-foto

 Najlepszy ogier ujeżdżeniowy - nr 72 Millenium x Rubin Royal

 

Zawrotne ceny na aukcji

Tradycyjnie po ogłoszeniu wyników korungu odbyła się aukcja. Na sprzedaż przeznaczono zarówno ogiery uznane jak i nieuznane.

Najwyższe ceny uzyskiwały ogiery ujeżdżeniowe. Najdroższy był katalogowy nr 72 Millenium x Rubin Royal, który za 775 tys. euro został sprzedany do Gestuet Bonhomme. Drugą cenę aukcji uzyskano za ogiera z numerem 81 -  Vitalis x Diamond Hit, za którego nabywca z Danii zaoferował 310 tys. euro. 

Podobnie jak w przypadku ogierów ujeżdżeniowych, w gronie ogierów skokowych najdroższy był zwycięzca - nr 14 Coupe D'Or x Stakkato Gold, sprzedany za 170 tys. euro do... Chin.

W trakcie aukcji sprzedano 21 ogierów ujeżdżeniowych uzyskując średnio 129 813 euro za ogiera uznanego, 21 600 euro za nieuznanego. Właścicieli zmieniło też 17 ogierów skokowych. Średnio, za uznanego ogiera skokowego kupujący płacili w tym roku 61 909 euro, a za nieuznanego - 17 583 euro.

Łącznie aukcja przyniosła prawie 3 miiony euro, dokładnie - 2 971 500 euro.

 

Do pobrania

 

źródło: oldenburger-pferde.net