Nowy zakup Glock Horse Performance Center

Data publikacji: 2014-11-11
Gerco Schroder & Prince des Vaux LGCT Wiedeń 2014, fot. Oliwia Chmielewska
Gerco Schroder & Prince des Vaux LGCT Wiedeń 2014, fot. Oliwia Chmielewska

 

Firma Glock znana z produkcji broni od pewnego czasu mocno inwestuje w jeździectwo. Dowodem tego zaangażowania jest budowa wspaniałego, nowoczesnego kompleksu Glock Horse Performance Center (GHPC) w Treffen (Austria) oraz wspieranie czołowych zawodników uprawiających jeździectwo.

W chwili obecnej firmowymi jeźdźcami GHPC są:

  • Edward Gal (NED)
  • Hans Peter Minderhoud (NED)
  • Gerco Schroder (NED)

Wszystkie konie startujące w barwach firmy Glock noszą przydomek 'Glock's'. W kwietniu bieżącego roku do ich grona dołączył ogier London (Nabab de Reve x Chin Chin), a kilka dni temu oficjalnie potwierdzono zakup innego interesującego konia - Cognac Champblanc (Clearway x Caretino).

 

Glocks London Gerco SchroderGerco Schroder & Glock's London, fot. Stefano Grasso/LGCT

 

Glock's Cognac Champblanc to holsztyński wałach, na którym od pół roku startuje Gerco Schroder i to właśnie z myślą o tym zawodniku dokonano zakupu. Jest to 11-letni syn ogiera Clearway, ojca m.in. og. Clarimo (Rolf Goran Bengtsson) i córki bardzo zasłużonego reproduktora skokowego Caretino (Casall, Cristallo). 

 

Gerco Schroder & Cognac Champblanc, fot. Arnd BronkhorstGerco Schroder & Cognac Champblanc, fot. Arnd Bronkhorst


Gerco bardzo chwali swojego nowego wierzchowca "Znam konia Cognac Champblanc odkąd startował pod Mają Friberg jeżdżącą w mojej stajni. Nieco później w zawodach międzynarodowych startował na nim mój brat. Sam mam okazję pracować z tym koniem od kwietnia 2014 roku. Cognac ma bardzo duże możliwości skokowe, jest ambitny i równy, a jednocześnie bardzo łatwy i przyjacielski w obsłudze. Po prostu perfekcyjny!"

 

Cognac Champblanc (Clearway x Caretino) w 2010 r., webstallions.com

 

 
źródło: ghpc.at