Korung Związku Oldenburskiego 2017: Syn polskiej klaczy w gronie kandydatów do licencji!

Data publikacji: 2017-11-15
Stakkato Gold x Ignam x Cardiff xx fot. OS
Nr kat. 33 Stakkato Gold x Ignam x Cardif xx, hod. Tomasz Klein

 

Wyhodowany w Polsce syn Stakkato Gold, pochodzący od liskowskiej córki Ignama od jutra będzie walczył w Vechcie o licencję Związku Oldenburskiego - OS. Ogiera wyhodował znany zawodnik konkurencji skoków przez przeszkody - Tomasz Klein, a jego właścicielem jest Grzegorz Sumowski, mieszkający w Niemczech. 

Co godne podkreślenia wspomniany młody ogier, ma całkowicie polską "lewą stronę rodowodu". Jego matką jest Ankona (Ignam - Agfa/Cradiff) wyhodowana w SK Liski. Ojciec tej klaczy, legendarny Ignam z powodzeniem startował w międzynarodowych kokursach skokowych, a włączony do hodowli pozostawił m.in. uznane ogiery Kleon, Kaliniec czy utalentowanego WKKWistę, wał. Ibis-A (startuje w fińskich barwach). Co więcej z dokładnie tej samej rodziny żeńskiej, z której wywodzi się Ankona pochodzą uznane w Niemczech (w Związku Trakeńskim) ogiery Avatar (Ajbek) i Adorator (Cedrus). Film z kwalifikacji można obejrzeć poniżej.  

 

Stakkato Gold x Ignam x Cardif xx

 

 

 

Wspomniany syn Stakkato Gold to nie jedyny polski akcent tegorocznego korungu Związku Oldenburskiego. W gronie kandydatów skokowych znalazł się też m.in. prawnuk polskiego ogiera pełnej krwi Barnauł (Club House - Barmanka/Doryant), katalogowy nr 20 Coupie x Catall x Barnauł xx.

 

Coupie x Catall x Barnauł xx

 

 

  • Katalog 2017
  • Więcej informacji - www.oldenburger-pferde.net

 

fot. materiały prasowe

 

 

Konie - zobacz rodowody

Barnauł

S