Złoty medalista MPMK sprzedany do USA!

Data publikacji: 2017-10-10
Karolina Mazurek & Prowokator fot. Timeless Photography
 Karolina Mazurek & Prowokator, ZO-A Michałowice 2016

 

Chwytający za oko ogier Prowokator (Believe In Me - Pokusa/Lord Alexander), wyhodowany przez Pawła Mazurka, a trenowany i dosiadany przez jego córkę - Karolinę został sprzedany do USA i będzie kontynuował karierę sportową i hodowlaną za oceanem.

Sześcioletni obecnie Prowokator urodził się w Pankowie. Jego ojcem jest ogier Believe In Me - syn utytułowanego, holenderskiego og. Pegasus HB (Flemmingh) a uznany nie tylko w Polsce, ale również m.in. w Niemczech (DSP), natomiast matką Pokusa po Lord Alexander, która wcześniej urodziła m.in. Parisę - finalistkę MPMK. Oboje rodzice Prowokatora urodzili się w Pankowie. 

Prowokator rozpoczął karierę od udziału w ZT Bielice, latem 2014 roku. Podczas próby dzielności wyróżniał się jezdnością oraz jakością chodów podstawowych, w tym szczególnie stępa i galopu (za wszystkie te cechy otrzymał "ósemki") i uzyskał w ten sposób licencję na krycie. W kolejnym sezonie ogier rozpoczął starty w zawodach ujeżdżeniowych. Jako czterolatek wywalczył czwarte miejsce w MPMK, a rok później, w międzynarodowej obsadzie, był najlepszy w gronie 5-latków. Jak wspomnieliśmy wyżej do startów przygotowywała go Karolina Mazurek. 

Niedawno Prowokator został sprzedany i co ciekawe jego nowi właściciele zapowiadają, że w USA będzie on wykorzystywany nie tylko jako koń sportowy, ale również jako reproduktor. Jeśli faktycznie tak się stanie będzie to wyjątkowa okazja do promocji polskiej hodowli. 

 

fot. Timeless Photography/Equista.pl

 

 

 

 
Konie - zobacz rodowody

Believe in Me

Prowokator