Skokowy Clarksville w stajni… Isabell Werth!

Data publikacji: 2020-11-24
Clarksville (Cascadello x Canto), fot. Holsteiner Verband
Clarksville (Cascadello x Canto)Przez lata wyrastał na przyszłą gwiazdę skoków, lecz okazało się, że znacznie lepiej czuje się na… czworoboku. Kto najlepiej nadaje się do sprawdzenia potencjału konia w ujeżdżeniu? Oczywiście najlepsza dresażystka świata, czyli Isabell Werth (GER) – to właśnie do niej pojedzie 6-letni holsztyński Clarksville (Cascadello – Zauberstern/Canto), by dzięki wspólnym treningom pomóc menedżerowi holsztyńskiej stadniny w Elmshorn w podjęciu ostatecznej decyzji. 


Próbka umiejętności ogiera Clarksville (Cascadello x Canto)Clarksville przyszedł na świat w 2014 r. pod okiem hodowcy Norberta Fringsa. Ogier wywodzi się z żeńskiej linii 318D2, która jest uznawana za jedną z najbardziej udanych, a jako koń z Holsteiner Verband Hengsthaltungs GmbH był trenowany w kierunku skoków. Na Korungu Związku Holsztyńskiego (2016) zajął zaszczytne 3. miejsce, natomiast podczas próby dzielności w Schlieckau (2017) oceniono go na 8,48. Pierwsze starty zaliczył z Kornelią Kindermann, z którą zajął np. 1. miejsce w ramach Holsztyńskich Mistrzostw Młodych Koni (2017) – duet niestety nie miał wielu okazji do sprawdzenia się, ponieważ amazonka musiała wycofać się ze startów ze względu na kontuzję. Jako następna wodze przejęła Mareike Peckholz, a wśród ważniejszych wyników na pewno warto wymienić zwycięstwo podczas Holsztyńskich Mistrzostw Młodych Koni (2018) czy zajęcie 10. miejsca w Bundesczempionacie (2018). W październiku 2019 r. Clarksville ukończył 50-dniowy test (8,14), a w 2020 r. w siodle znalazła się Kimberly-Elisabeth Hinrichs, która zapoczątkowała ujeżdżeniową część kariery konia – amazonka dotarła z ogierem do klasy M, przez co Norbert Boley (menedżer holsztyńskiej stadniny w Elmshorn) podjął decyzję o dalszym testowaniu konia w dresażu. 


Clarksville (Cascadello x Canto) na Korungu Związku Holsztyńskiego (2016)W tym celu Norbert Boley poprosił o pomoc Isabell Werth (GER), najlepszą dresażystkę świata wg zestawienia FEI Dressage World Ranking – to właśnie ona sprawdzi, czy koń nadaje się do ujeżdżenia! Treningi zaplanowano na całą zimę, a potem Boley podejmie decyzje o ostatecznym kierunku rozwoju tego konia. 


tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Holsteiner Verband