Nowy rozdział w karierze Sandry Piwowarczyk-Bałuk

Data publikacji: 2017-06-16
Sandra Piwowarczyk Bałuk & Chabento
Sandra Piwowarczyk-Bałuk & Chabento, MP Warka 2014

 

Czołowa polska zawodniczka konkurencji skoków przez przeszkody - Sandra Piwowarczyk-Bałuk zawiesiła karierę jeździecką. Jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu, zamieszczonym na stronie internetowej SK Ciekocinko, amazonka poświęci się teraz karierze biznesowej i dalej będzie rozwijać m.in. markę Baltica Tour. 

Sport nauczył mnie siły i konsekwencji. Chcę poświęcić się pracy, chcę stworzyć z Baltici markę globalną, jaką powoli się staje, rozwinąć działalność szkoleniową oraz hodowlaną, zająć się sprzedażą koni, znajdować im dom przy boku najlepszych jeźdźców na świecie. Dom na miarę ich potencjału i aspiracji wyjątkowych jeźdźców - napisała zawodniczka, zaznaczając od razu że ma w planach powrót na parkury.

Jednym z pierwszych "namacalnych" efektów zawieszenia kariery przez zawodniczkę jest sprzedaż jej podstawowego konia, wałacha Chabento (Chacco Blue x Cento). Koń ten został kupiony do Polski jesienią 2012 roku podczas prestiżowej aukcji P.S.I. i to właśnie na nim Sandra Piwowarczyk-Bałuk zajęła 4. miejsce w MPS Warka 2014 oraz 2. miejsce w Grand Prix CSI3*-W Warszawa 2016. Chabento został sprzedany do USA i z pewnością jeszcze raz wystąpi w konkursach najwyższej rangi. 

Pełną treść oświadczenia zawodniczki można przeczytać TUTAJ

 

 

 

 

fot. Oliwia Chmielewska/Equista.pl

 

 

Konie - zobacz rodowody

Chabento

Inspiracje

Facebook

Instagram