Nowy nabytek SK Ciekocinko!

Data publikacji: 2016-11-06
Stadnina Koni Ciekocinko fot. Oliwia Chmielewska

 

Dziś w Holstenhalle Neumunster zakończył się Korung Związku Holsztyńskiego 2016. Niezwykle miło jest nam poinformować, że przynajmniej jeden z ogierów prezentowanych w jego trakcie trafi do Polski. Mowa o kasztanowatym Lake Tahou (Leovisto x Sandro), który choć nie uzyskał licencji to okazał się jednym z najdroższych ogierów sprzedanych podczas aukcji nieuznanych, uzyskując cenę 32 000 euro. 

  Lake Tahou
 HOLST, 2014


 Leovisto
 HOLST, 2006

 Levisto   Leandro
 Hirtin v. Carolus I
 Fein Cim  Carthago
 Zivia v. Calypso II

  

 Gipsy Lady II
 HOLST, 1992

 

 Sandro  Sacramento Song xx
 Duerte v. Wahnfriend
 Unita II  Capitano
 Media v. Ritter

 

 

Lake Tahou - skoki luzem

 

Lake Tahou urodził się w 2014 roku, a jego hodowcą jest Carsten Lauck. Rosły kasztan zaprezentował w Neumunster znakomitą siłę skoku, a także dużą szybkość na odbiciu oraz refleks. Talent skokowy tego młodego ogiera uzupełnia ciekawe pochodzenie. Jego ojciec Leovisto to syn czołowego w Zangersheide Levisto (Leandro x Carolus I), natomiast matka - Gypsy Lady II (Sandro x Capitano) świetnie sprawdziła się jako klacz hodowlana. W ciągu kariery dała m.in. dwa uznane ogiery - Attacke (po Aljano, uznany w ZfdP) i Carambar (Cassini I, uznany w OS i ZfdP), chodzącą konkursy 135-145 klacz Dolce Vita de Longines (Contender) oraz klacz Lisa Loreen (Corofino I) - matkę uznanego w Holsztynie Chilento (Carthago). 

Lake Tahou został sprzedany do SK Ciekocinko i wkrótce zapewne dołączy do stawki koni jakimi dysponuje jedna z najlepszych polskich amazonek - Sandra Piwowarczyk-Bałuk. Gratulujemy zakupu :) 

 

 

#FFF; border: 0; border-radius: 3px; box-shadow: 0 0 1px 0 rgba(0,0,0,0.5),0 1px 10px 0 rgba(0,0,0,0.15); margin: 1px; max-width: 658px; padding: 0; width: calc(100% - 2px);" data-instgrm-version="7">
#F8F8F8; line-height: 0; margin-top: 40px; padding: 50.0% 0; text-align: center; width: 100%;"> 

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Sandra Piwowarczyk Baluk (@sandra_piwowarczyk)

 

 

 

fot. Oliwia Chmielewska/equista.pl

 

 

Konie - zobacz rodowody

Lake Tahou