Baltica Spring Tour 2015: Rozmowa z Sandrą Piwowarczyk-Bałuk

Data publikacji: 2015-03-30
Sandra Piwowarczyk Bałuk & Starfighter
 Sandra Piwowarczyk-Bałuk & Starfighter - Baltica Tour 2014

 

Po ubiegłorocznym sukcesie zawodów Baltica Tour właściciele Stadniny Koni Ciekocinko - Sandra Piwowarczyk-Bałuk i Tomasz Bałuk postanowili kontynuować ideę organizacji międzynarodowych zawodów skokowych. W efekcie w kalendarzu zawodów jeździeckich na rok 2015 znalazły się aż dwie Baltici - wiosenna Baltica Spring Tour i letnia Baltica Summer Tour. Do rozpoczęcia tej pierwszej pozostało mniej niż 2 miesiące, dlatego postanowiliśmy przybliżyć jej program. Szczegółowo o Baltica Spring Tour 2015 piszemy TUTAJ.

O to jaka będzie tegoroczna Baltica Tour 2015 zapytaliśmy dyrektor sportową - Sandrę Piwowarczyk-Bałuk.

 

Sandra Piwowarczyk-Bałuk Baltica 2015

 

 

Equista: Po ubiegłorocznej edycji Baltica Tour 2014 powracają Państwo z ofertą zawodów na 2015 rok. Baltica Tour to przedsięwzięcie, które już na dobre będzie gościć w międzynarodowym kalendarzu jeździeckim?

Sandra Piwowarczyk-Bałuk: Oczywiście robimy wszystko aby Baltica na stałe wpisała się w międzynarodowy kalendarz jeździecki.  Taki jest nasz cel, choć wymaga on kilku lat ciężkiej pracy. Zależy nam również na tym aby były to zawody międzynarodowe dla polskich zawodników.

 

Nowości Baltica Tour 2015 to m.in. większa pula nagród oraz konkursy kwalifikacyjne do ME i IO

 

Equista: Każdy znajdzie coś dla siebie?

Sandra Piwowarczyk-Bałuk: Dokładnie. Baltica to wydarzenie dla każdego kto kocha ten sport! Z radością będziemy gościć zawodników na każdym poziomie wyszkolenia - zarówno tych doświadczonych jak i młodzież czy amatorów. Właśnie z myślą o mniej doświadczonych zawodnikach, postanowiliśmy włączyć do programu zawody CSI1*.

 

Equista: Baltica Tour 2015 zapowiada się imponująco, czy mogłaby nam Pani jeszcze przybliżyć trochę tegoroczne zawody?

Sandra Piwowarczyk-Bałuk: W tym roku zaplanowaliśmy rozegranie Baltici w dwóch odsłonach - wiosennej Baltica Spring Tour w terminie od 19 do 31 maja, oraz letniej - Baltica Summer Tour od 28 lipca do 9 sierpnia. W trakcie każdej z nich rozegrane zostaną konkursy zaliczane do Longines Ranking (łącznie 12 konkursów), a także takie w których zawodnicy będą mogli wywalczyć kwalifikację do Mistrzostw Europy Aachen 2015 (Baltica Spring) oraz Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro 2016 (Baltica Summer).

 

Equista: A jakie nowości będą czekać na gości Baltica Tour 2015?

Sandra Piwowarczyk-Bałuk:  Nowością są przede wszystkim zawody CSI1*, o których wspomniałam już trochę wcześniej. To doskonała okazja zwłaszcza dla młodszych i mniej doświadczonych zawodników i koni. Większa niż w 2014 roku jest również pula nagród - wynosić ona będzie łącznie niemal 550 tys. euro - po 274 400 euro na każdą z edycji. Uczestnicy Baltici Tour będą mieli także szansę zawalczyć o kwalifikację do ME i IO.

 

Przed tegoroczną edycją Baltici modernizacji poddano m.in. Arenę A, która od tego roku będzie pokryta piaskiem kwarcowym

 

Equista: To poważne zmiany, ale chyba nie wszystkie?

Sandra Piwowarczyk-Bałuk: Tak, nie wszystkie. Właśnie pracujemy nad główną areną - Areną A. W tym roku trawę zastąpił wysokiej jakości piasek kwarcowy.

Zmiany nie dotyczą jedynie sportowej strony Baltici. Do dyspozycji gości zostanie oddana strefa Pilsner Urquell Grill Bar - strefa gastronomiczna atrakcyjna cenowo i dostępna dla każdego, a dla akredytowanych uczestników - Baltica Mini Market. Oczywiście, podobnie jak w roku ubiegłym, zapraszamy zawodników i gości do Veuve Cliquot Riders Club oraz do dwóch naszych restauracji - Gourmet 1906 Restaurant i Luneta & Lorneta Bistro Club. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie :)

 

Veuve Cliquot Riders Club ponownie będzie dostępny dla gości Baltica Tour

 

Equista: Czy możemy już uchylić rąbka tajemnicy i zdradzić jacy zawodnicy przyjadą w tym roku do Ciekocinka?

Sandra Piwowarczyk-Bałuk:  Termin zgłoszeń jest jeszcze odległy - na razie niech pozostanie to niespodzianką.

Equista: Dziękujemy za rozmowę i życzymy by tegoroczna Baltica Tour 2015 przyciągnęła do Ciekocinka mnóstwo gości :)  

Sandra Piwowarczyk-Bałuk: Dziękuję i zapraszam do Ciekocinka :)!

 

Baltica Spring Tour 2015

 

fot. materiały prasowe oraz Oliwia Chmielewska/equista.pl