Baltica Spring Tour 2020: Simon Morssinkhof zwycięzcą Grand Prix!

Data publikacji: 2020-06-29
Simon Morssinkhof (BEL) & Vivolta de Gree (Diamant de Semilly x Sandro Boy), fot.  Red Camera – Wiktoria Milczarczyk
Simon Morssinkhof (BEL) & Vivolta de Gree (Diamant de Semilly x Sandro Boy)

Pomorska Stadnina Koni Ciekocinko (Ciekocinko 9, 84-210 Choczewo) ugościła mnóstwo polskich i zagranicznych gwiazd w skokach przez przeszkody, ale I tydzień (od 23 do 28 czerwca) zmagań Baltica Spring Tour należał do zaledwie 20-letniego Simona Morssinkhofa (BEL), który stanął tu na najwyższym stopniu podium konkursu Grand Prix! Poniżej prezentujemy krótkie podsumowanie oraz wyniki.

Konkurs Grand Prix (CSI2*, 145 cm) dawał zawodnikom możliwość zdobycia punktów do światowego rankingu FEI, a jego kolejnym atutem była wysoka pula nagród (1. miejsce – 25 tys. zł, 2. miejsce – 20 tys. zł, 3. miejsce – 15 tys. zł) – z tych względów parkur nie mógł być zbyt prosty, o co zadbał Arkadiusz Weckwert, znany z projektowania wyjątkowo podstępnych i mylących konie przeszkód. Wyzwanie podjęło 76 par, ale bardzo szybko okazało się, że wspomniany gospodarz toru idealnie wywiązał się ze swojego zadania – I rundę ukończyło już tylko 58 duetów, a do rozgrywki awansowało 11 par. Kolejne przejazdy wyłoniły zwycięzcę, czyli Simona Morssinkhofa (BEL), który wystartował wraz z 11-letnią klaczą Vivolta de Gree (Diamant de Semilly – Rosamaria de Gree/Sandro Boy). Warto wspomnieć, że ten młody zawodnik ma już na koncie szereg imponujących sukcesów, w tym np. złoty medal w klasyfikacji drużynowej zdobyty podczas młodzieżowych
Mistrzostw Europy w Fontainebleau (2018). Na 2. miejscu GP znaleźli się Cameron Hanley (IRL) & 9-letni wałach Loukas de la Noue (Malito de Reve – Sarina/Mr Blue), a podium zamknęli Loewie Joppen (NED) & 8-letni wałach Hantano (Quasimodo Z – Waranka/Numero Uno). Jak poszło reprezentantom Polski? Najwyższą pozycję wywalczyła Cassandra Orschel (POL), która zajęła 9. miejsce.

Cameron Hanley (IRL) & Loukas de la Noue (Malito de Reve x Mr Blue)