Baltica Spring Tour 2020: Potwierdzenie daty zawodów!

Data publikacji: 2020-06-02
Baltica Tour, fot. Baltica Tour/Facebook


Jakiś czas temu organizator przedstawił
wstępny plan tegorocznej edycji zawodów Baltica Tour , jednak samo przeprowadzenie zmagań nie było wówczas pewne ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa – obecnie polski sport powoli wraca do normalności, dzięki czemu ta największa impreza tego typu w Europie Środkowej odbędzie się zgodnie z planem, co jest świetną wiadomością! 


Parkur w CiekocinkuBaltica Tour
to międzynarodowe zawody w skokach przez przeszkody, które odbywają się na terenie pomorskiej Stadniny Koni Ciekocinko (Ciekocinko 9, 84-210 Choczewo) i są podzielone na dwie tury: najpierw 2 tygodnie zmagań na wiosnę i potem 3 tygodnie w lecie. W zeszłorocznej odsłonie rywalizacji Baltica Spring Tour udział wzięło ponad 1000 koni i kilkudziesięciu zawodników z 30 krajów, a teraz organizator przewiduje, że 12. edycja zdobędzie jeszcze większe zainteresowanie. Dotąd na parkurze w Ciechocinku pojawili się m.in.: Jan Vinckier (BEL), Marcel Ewen (LUX), Rodrigo Mesquita Marinho (BRA), Brian Walker (CAN), Jessica Mendoza (GBR), Abdullah Alsharbatly (KSA), Cameron Hanley (IRL), Aggelos Touloupis (GRE), Vladimir Beletskiy (RUS) czy Elizabeth „Beezie” Madden (USA), czyli zdobywczyni aż 4 medali olimpijskich – złota (2004, 2008) i srebra (2016) w klasyfikacji drużynowej oraz brązu w klasyfikacji indywidualnej (2008). 


W tej chwili znamy już oficjalnie zatwierdzony kalendarz zmagań (od 23 czerwca do 5 lipca), wiadomo też, że program obejmie ponad 65 konkursów, a wyniki niektórych z nich będą zaliczane do światowego rankingu FEI. System zgłoszeń FEI jest już otwarty, dlatego pozostaje nam cierpliwie czekać na przedstawienie list startowych! 
BALTICA SPRING TOUR

I tydzień – od 23 do 28 czerwca | CSI2*, CSI1*, CSIYH1* 5/6/7 YO

II tydzień – od 30 czerwca do 5 lipca | CSI2*, CSI1*, CSIYH1* 5/6/7 YOPrzydatne linki:

Propozycje 

Strona internetowa zawodów Baltica Tour

Profil zawodów na Facebooku

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Baltica Tour/Facebook