Sandra Piwowarczyk rezygnuje z funkcji Dyrektora Sportowego Baltica Tour

Data publikacji: 2018-03-14
Sandra Piwowarczyk Bałuk & Starfighter
Sandra Piwowarczyk & Starfighter - Baltica Tour 2014

 

Zapowiada się rewolucja w polskim kalendarzu jeździeckim? Swoją oficjalną rezygnację z funkcji Dyrektora Sportowego Baltica Tour złożyła właśnie Sandra Piwowarczyk. Zawodniczka od początku, tj. od sierpnia 2014 roku była zaangażowana w organizację cyklu prestiżowych, międzynarodowych zawodów skokowych, tworząc z nich markę rozpoznawalną w Europie i na świecie. Poniżej zamieszczamy oficjalny komunikat wydany w tej sprawie przez samą zainteresowaną:

 

Drodzy Zawodnicy, Przyjaciele, Partnerzy,

 

Baltica Equestrian Tour, event, który współtworzyłam dla Was od sierpnia 2014 roku i który dał mi wiele osobistej i zawodowej satysfakcji, a Wam, mam nadzieję, wiele okazji do spełniania sportowych wyzwań i niezapomnianych wspomnień, w tym roku odbędzie się bez mojego udziału. 

Podjęłam decyzję o wycofaniu się z organizowania zawodów Baltica Equestrian Tour 2018 w Stadninie Koni Ciekocinko, składając jednocześnie rezygnację ze stanowiska Dyrektora Sportowego Zawodów.

Minione 7 edycji Baltici, uczyniło z niej imprezę jeździecką o wyjątkowym charakterze, poziomie organizacyjnym i unikalnym podejściu do najważniejszego aspektu tego eventu, jakim zawsze byli dla mnie zawodnicy i ich konie. Od samego początku, starałam się tworzyć te zawody z myślą o Was - zawodnikach, trenerach, luzakach, rodzicach, sponsorach, partnerach i wszystkich pasjonatach jeździectwa. Oddając Baltice swoją wiedzę, pracę i serce, ale również osobisty autorytet i bazując na Waszym zaufaniu, budowanym nierzadko w oparciu o osobiste relacje, dziś mówię – pas.

Nie mogąc być dłużej gwarantem jakości i utrzymania właściwego dla tej imprezy wysokiego standardu, nie mając również realnej odpowiedzialności za efekt końcowy, z wielkim żalem żegnam się z Balticą. Niech zajmuje szczególne miejsce w Waszych sercach i wspomnieniach, w moich pozostanie na zawsze benchmarkiem dla polskiego jeździectwa i dowodem na piękną ewolucję marzenia w przedsięwzięcie nie mające sobie równych w kraju.

Dziękuję za minione edycje, życząc aby kolejne były tylko lepsze.

 

Sandra Piwowarczyk

 

 

 

tekst: materiał prasowy, fot. Oliwia Chmielewska/Equista.pl

 

 

 

 

Sandra Piwowarczyk