Badminton Horse Trials 2017 dla Andrew Nicholsona!

Data publikacji: 2017-05-08
Andrew Nicholson & Nereo fot. Jon Stroud Media/FEI
Andrew Nicholson & Nereo, fot. Jon Stroud Media/FEI

Czterdziestu sześciu zawodników zdołało ukończyć w tym roku zawody CCI4* Mitsubishi Motors Badminton Horse Trials uznawane za najtrudniejsze zawody WKKW na świecie. Zwyciężył reprezentant Nowej Zelandii - Andrew Nicholson, dosiadający konia Nereo. Para ukończyła rywalizację z wynikiem 41,4 pkt. Drugie miejsce wywalczył ubiegłoroczny zwycięzca - Michael Jung (GER) na La Biosthetique Sam FBW, a trzecie rodak Nicholsona - Tim Price na koniu Xaver Faer. Dla Andrew Nicholsona jest to pierwsze zwycięstwo w Badminton, a warto podkreślić, że zawodnik startował tutaj po raz 37 (!), wcześniej wielokrotnie plasował się w czołówce, zajmując m.in. 2. miejsce w 2015 roku

Andrew Nicholson & Nereo

Jak co roku nie obyło się bez chwil grozy i rozczarowań. Tegoroczny, wyjątkowo trudny kros okazał się nie do pokonania m.in. dla zajmującej 4. miejsce po próbie ujeżdżenia Karin Donckers (BEL) czy Paula Tapnera (AUS), który miał wyjątkowo niebezpiecznie wyglądający upadek. Duże przetasowania w klasyfikacji końcowej przyniosła również ostatnia część rywalizacji - próba skoków. Właśnie na parkurze szanse na miejsce w ścisłej czołówce straciła m.in. liderka po próbie terenowej - Ingrid Klimke, która zjeżdżała z placu z dodatkowym bagażem 23 pkt karnych. Szczegółowe wyniki poniżej.