Mitsubishi Motors Badminton Horse Trials 2015: William Fox-Pitt najlepszy!

Data publikacji: 2015-05-11
William Fox-Pitt MMBHT 2015 fot. Kit Houghton
William Fox Pitt najlepszym zawodnikiem Mitsubishi Motors Badminton Horse Trials 2015

 

W niedzielę, 10 maja zakończyły się jedne z najbardziej znanych zawodów WKKW na świecie - Mitsubishi Motors Badminton Horse Trials 2015. Na starcie tegorocznych MMBHT, bo tak w skrócie je się nazywa, stanęło 81 zawodników. Wszystkie trzy próby pomyślnie przeszło 57 par. Podobnie jak w latach ubiegłych najbardziej selektywny był kros. Próby terenowej nie ukończył m.in. Andrew Hoy (AUS).

 

Ingrid Klimke & Horseware Hale Bob - zdobywczyni drugiego miejsca

 

Najlepszy okazał się reprezentant gospodarzy - William Fox Pitt startujący na Chilli Morning. Brytyjczyk ukończył zawody z wynikiem z ujeżdżenia - 39 pkt. Drugie miejsce zajęła Niemka - Ingrid Klimke dosiadająca konia Horseware Hale Bob - podobnie jak Fox Pitt ukończyła ona Badminton Horse Trials z wynikiem z próby ujeżdżenia. Trzecie miejsce zajął Jonathan Paget (NZL) na Clifton Lush. Prowadzący po dwóch próbach Andrew Nicholson "złapał" na parkurze aż 12 punktów karnych i ostatecznie zajął 6-te miejsce. 

 

Nowozelandczyk, Jonathan Paget zajął w tym roku trzecie miejsce

 

William Fox-Pitt, tegoroczny zwycięzca Badminton Horse Trials już wcześniej wysoko plasował się w tych zawodach. Pierwszy raz wygrał w 2004 roku - dosiadał wtedy wałacha Tamarillo, który jest synem polskiego angloaraba, ogiera Tarnik (Walezjusz - Tarnina/Marten). Na tym samym koniu Fox-Pitt był też dwa razy drugi - w 2001 i 2005 roku. Tym razem Brytyjczyk dosiadał kasztanowatego, 15-letniego ogiera Chilli Morning (Phantomic xx - Koralle/Kolibri) - co ciekawe jest to pierwszy ogier, który wygrał w Badminton. 

 

William Fox-Pitt & Tamarillo, po zwycięstwie w 2004 roku

 

Warto jeszcze obejrzeć ciekawy materiał wideo zarejestrowany w trakcie Mitsubishi Motors Badminton Horse Trials 2015.

Najciekawsze momenty próby terenowej

 

Podsumowanie próby skoków i wywiad ze zwycięzcą MMBHT2015 - Williamem Fox-Pittem

 

fot. Kit Houghton/FEI