Escada FRH kończy karierę sportową!

Data publikacji: 2017-06-13
Ingrid Klimke & Escada FRH fot. FEI ME Malmo 2013
Ingrid Klimke (GER) & Escada FRH, ME Malmo 2013, fot. FEI

 

Hanowerska klacz Escada FRH (Embassy I x Lehnsherr), która przez kilka lat z powodzeniem startowała w międzynarodowych zawodach WKKW kończy karierę sportową.

Escada FRH, będąca jednym z podstawowych koni Ingrid Klimke, doznała kontuzji podczas rozgrywanych niedawno zawodów w Wiesbaden (Niemcy). Para prowadząca w konkursie CIC3* po ujeżdżeniu i skokach, właśnie z powodu urazu konia musiała zrezygnować z ukończenia próby terenowej. Wcześniej, latem 2016 roku, również z powodu kłopotów zdrowotnych, klacz została wycofana z udziału w IO Rio de Janeiro.

Wyhodowana w Niemczech, przez Jurgena Stuthmanna, klacz już jako młody koń świetnie prezentowała się na arenie międzynarodowej. W wieku 7 lat zdobyła srebrny medal MŚMK w WKKW, a dwa lata później debiutując w "długich" 3* w Wiesbaden wygrała je w doskonałym stylu. W 2013 roku Ingrid Klimke i Escada FRH zdobyły indywidualny srebrny medal ME Malmo, walnie przyczyniając się do zdobycia drużynowego złota. Rok później podczas Światowych Igrzysk Jeździeckich w Caen para weszła w skład mistrzowskiej drużyny niemieckiej, a indywidualnie zajęła 13. miejsce. Po zakończonej karierze sportowej Escada FRH rozpocznie karierę klaczy hodowlanej. 

 

Ingrid & Escada FRH, fot. FB zawodniczki 

 

 
 

 

 

Konie - zobacz rodowody

Escada FRH