Pierwszy źrebak trójkoronowanego American Pharoah jest już na świecie!

Data publikacji: 2017-01-03
American Pharoah fot. Breeder's Cup LTD
American Pharoah w drodze po zwycięstwo, fot. Breeder's Cup LTD 

 

Na to wydarzenie czekało wielu hodowców i miłośników koni pełnej krwi angielskiej. 3 stycznia ok. godziny 0.30 (czasu amerykańskiego) przyszedł na świat pierwszy źrebak po trójkoronowanym, amerykańskim ogierze American Pharoah. Ciemnogniady, malowany ogierek już wzbudza ogromne zainteresowanie na całym świecie. Co ciekawe matką źrebięcia jest pierwiastka, czteroletnia Kakadu (Tizway - Alpha Spirit/A.P. Indy), która delikatnie mówiąc nie błyszczała na torze - wystartowała raz i zarobiła zalediwe 400$. Hodowcą pierwszego w historii konia po American Pharoah jest Oussama Aboughazale z International Equities Holding Co.

 

  

Ojciec źrebięcia, słynny American Pharoah zasłynął za sprawą zwycięstw w Kentucky Derby, Preakness Stakes i Belmont Stakes, dzięki którym wywalczył amerykańską "potrójną koronę". Warto przypomnieć, że jest to pierwszy amerykański trójkoronowany po 37-letniej przerwie. Na zakończenie kariery, do spektakularnej listy sukcesów American Pharoah "dorzucił" jeszcze zwycięstwo w prestiżowym Breeders' Cup Classic i jako pierwszy w historii zdobył wyścigowego Wielkiego Szlema. W pierwszym sezonie cenę stanówki American Pharoah ustalono na poziomie 200 tys. dolarów

 

American Pharoah fot. Coolmore

 

Rodowód pierwszego źrebięcia American Pharoah można obejrzeć TUTAJ Czy urokliwy ogierek pójdzie w ślady swojego słynnego ojca?

 

źródło: Brookdale Farm

 

Konie - zobacz rodowody

American Pharoah

N.N.

Inspiracje

Facebook

Instagram