Bartłomiej Kwiatek w wywiadzie dla Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej!

Data publikacji: 2016-12-23
Bartłomiej Kwiatek fot. FEI

 

Sukcesy polskich zawodników na arenie międzynarodowej zawsze bardzo nas cieszą. Nieprzerwanie od lat najmocniejszym punktem jeździeckiej reprezentacji naszego kraju są zaprzęgowcy. Tylko w 2016 roku zdobyli oni aż dwa medale Mistrzostw Świata! Od lat prym w konkurencji powożenia zaprzęgami jednokonnymi (nie tylko w Polsce, ale również na arenie międzynarodowej) wiedzie rodzeństwo Kwiatków - Bartłomiej i Weronika. Doceniając ten fakt FEI czyli Międzynarodowa Federacja Jeździecka postanowiła przeprowadzić wywiad z Bartkiem! Dzięki globalnemu zasięgowi tej instytucji fani jeździectwa z całego świata mogą poznać nieco faktów z życia polskiego mistrza. W obszernej rozmowie zawodnik opowiada m.in. o magii powożenia, o tym czym dla niego jest ten sport: Powożenie jest dla każdego, nie ma tutaj żadnych ograniczeń. Kocham to, że siedząc na bryczce mogę sprawić, że koń lub konie, którymi powożę robią rzeczy zachwycające innych ludzi. Z końmi możesz rozmawiać tylko w języku sobie znanym i to jest rodzaj magii. Wciąż uprawiam ten sport z dwóch powodów - kocham go i uważam, że ma duży potencjał. 

Obszerna rozmowę z ramienia FEI przeprowadziła Kat Neis, a uzupełniają ją piękne fotografie z SO Książ, których autorami są Jacek Rajkowski i Christophe Tanière. Cały wywiad (w języku angielskim) jest dostępny TUTAJ - zachęcamy do lektury.

Cieszymy się, że międzynarodowa instytutcja doceniła polskiego zawodnika, sprawiając wszystkim polskim fanom jeździectwa niesamowity, świąteczny prezent!

 

fot. materiały prasowe FEI