Baborówko Sale Show 2016 już w tym miesiącu!

Data publikacji: 2016-09-04
BHSS 2016

 

Koniec wakacji oznacza jedno - sezon zawodów otwartych zbliża się nieubłaganie. Wraz z nim starty zakończą WKKWiści, którzy poza Cavaliada CLAAS Eventing Tour nie mają okazji rywalizować w hali. Za dwa tygodnie w Strzegomiu odbędą się Mistrzostwa Polski w kategorii seniorów, a na przełomie września i października w Baborówku  - Finał Pucharu Polski. Temu drugiemu wydarzeniu towarzyszyć będzie jeszcze jedna, ciekawa inicjatywa - aukcja koni sportowych - Baborówko Horse Sale Show.

O BHSS pisaliśmy już w listopadzie ubiegłego roku, wtedy jednak nieznane były szczegóły dotyczące aukcji, a przede wszystkim lista koni. Dziś wiemy już, że aukcja odbędzie się w sobotę, 2 października, a na sprzedaż trafi 9 koni. Wszystkie z predyspozycjami do WKKW lub już startujące w tej konkurencji. W gronie oferowanych koni znalazła się m.in. kl. Frontiera (Pilet - Ferrara/Ozarro) hod. SK Walewice, która w lutym zajęła 2. miejsce w CLAAS Eventing w Lublinie. 

Katalog Baborówko Horse Sale Show 2016

 

 

 

Aukcje to popularna forma sprzedaży zwłaszcza na zachodzie Europy. Od wielu lat z powodzeniem aukcję koni WKKW - Top Eventers Auktion organizuje w Niemczech Elmar Lesch. Na jednej z ostatnich jej edycji dwa konie sprzedano do Polski

Czy nowa inicjatywa spotka się z zainteresowaniem wśród kupujących? Tego dowiemy się już za niespełna miesiąc. W tej chwili pozostaje nam trzymać kciuki za organizatorów.

 

fot. materiały prasowe