IO Rio 2016: Pierwsze medale rozdane!

Data publikacji: 2016-08-10
Podium WKKW IO Rio 2016 fot. Arnd Bronkhorst
Najlepsi WKKWiści na podium. Od lewej Astier Nicolas (FRA), Michael Jung (GER) & Phillip Dutton (USA)

Pierwsze jeździeckie medale IO Rio de Janeiro 2016 rozdane! Po bardzo trudnym krosie, na wczorajszym, porannym przeglądzie weterynaryjnym nie stawiły się dwa konie - klacz Herta, reprezentantki Szwecji - Lindy Algotsson oraz Just Chocolate z ekipy japońskiej (Ryzuo Kitajima). Pozostałe 46 koni zostało pozytywnie ocenione przez komisję.

Podobnie jak w próbie terenowej, także na parkurze nie zabrakło emocji. W pierwszej części finału swoje medalowe szanse pogrzebali m.in. prowadzący po krosie - Christopher Burton (8 pkt) i Mark Todd (16 pkt). Słaba postawa Australijczyków, zepchnęła ich drużynę z pierwszego na trzecie miejsce. Zwyciężyli Francuzi startujący w składzie: Laghouag Karim &  Entebbe, Vallette Thibaut & Quing du Briot, Lemoine Mathieu & Bart L i Astier Nicolas & Piaf De B'Neville. Drugie miejsce wywalczyli Niemcy, a trzecie - Australijczycy.

W klasyfikacji indywidualnej, po dwóch bezbłędnych przejazdach na parkurze, po złoto sięgnął Michael Jung dosiadający konia Sam FBW (Stan The Man xx - Halla/Heraldik xx). Przypomnijmy, że dokładnie ta sama para zwyciężyła także w IO Londyn 2012! Drugie miejsce wywalczył młody, francuski zawodnik - Astier Nicolas na Piaf De B'Neville SF (Cap de B'Neville - Homellie III/Reve d'Elle), a trzecie doświadczony (53 lata), amerykański WKKWista - Phillip Dutton na irlandzkim Mighty Nice ISH (Ard Ohio - Sarazen/NN). Co ciekawe ten ostatni koń ma udokumentowane pochodzenie tylko po ojcu - jego matka to irlandzka "NN-ka".

Wyniki i zdjęcia najlepszych zawodników - poniżej.