Nowy koń w stajni Michaela Junga!

Data publikacji: 2017-01-20
Michael Jung & Fischerrocana fot. Karolina Wapińska
Michael Jung & FisherRocana FST - Strzegom Horse Trials 2016, fot. Karolina Wapińska/equista.pl

 

Michael Jung - niemiecki zawodnik konkurencji WKKW, który w swojej karierze zdobył dosłownie wszystko, a latem 2016 roku obronił tytuł Mistrza Olimpijskiego, ma w swojej stajni nowego konia. Wbrew pozorom nie jest to jednak młody WKKWista, ale koń skokowy, konkretnie 8-letnia klacz rasy westfalskiej FischerSolution po Carthino Z od klaczy Fiel Rouge - nieznanego pochodzenia. FischerSolution urodziła się w 2009 roku. Jej hodowczyni Sonja Mikosch nadała jej imię Andrea's Kuchengirl i to właśnie pod taką nazwą klacz rozpoczęła w 2015 roku miedzynarodową karierę. W 2016 roku z powodzeniem startowała już w konkursach 140 cm na zawodach rangi CSI2*. W grudniu 2016 roku klacz kupili pp. Fischer oraz rodzina Michaela Junga, a tydzień temu nowa para zadebiutowała wspólnie podczas CS1* w Drachten (Holandia). 

 

Michael Jung i FischerSoluton fot. FB Michaela Junga

 

Ojciec klaczy - Carthino Z (Carthago x Amor) z powodzeniem startował w międzynarodowych konkursach skokowych na poziomie 145-150 cm, zajął w karierze m.in. 3. miejsce w prestiżowym konkursie dla ogierów - Sires of The World. 

 

 

 

Warto dodać, że od lat Michael Jung udanie łączy karierę w WKKW i w skokach przez przeszkody. Czy nowy zakup wskazuje na nowy kierunek rozwoju Mistrza? Czas pokaże. 

 

 

źródło: Michael Jung

 

 

 

 

Konie - zobacz rodowody

Fischerrocana FST (ex. Rocana I)

FischerSolution (Andrea's Kuchengirl)

La Biosthetique-Sam FBW ex. Sam

Inspiracje

Facebook

Instagram