Tragiczne zdarzenie podczas Burgham Horse Trials 2016

Data publikacji: 2016-08-01
HHS Cooley fot. fb Liz Halliday

 

Startujący w klasie CIC3* HHS Cooley musiał zostać uśpiony po tym jak w trakcie pokonywania próby terenowej doznał złamania nogi. Okazało się ono na tyle poważne, że jedynym humanitarnym rozwiązaniem było uśpienie zwierzęcia.

Moje serce pękło. Wczoraj podcza Burgham Horse Trials, na skutek złamania nogi, straciłam, cudownego, specjalnego kolegę - HHS Cooley. Powiedzieć, że jestem zdruzgotana to mało. On zawsze był moim partnerem, najlepszym przyjacielem i najdzielniejszym koniem, z największym sercem jakiego znałam. ZAWSZE starał się jak tylko mógł i dawał z siebie wszystko (..) - napisała na facebooku zawodniczka Liz Halliday-Sharp.

HHS Cooley (Clover Echo x Imperius) ur. 2004 był zapisany do irlandzkiej księgi ISH i od 2011 z powodzeniem startował w międzynarodowych zawodach WKKW. Od początku kariery startowała na nim Amerykanka - Liz Halliday-Sharp, która dosiadała go także w dniu feralnego złamania. Cooley i Liz byli doświadczoną parą, wiosną ukończyli, bez błędów na przeszkodach, próbę terenową zawodów CCI4* Kentucky zaliczanych do prestiżowego Rolex Grand Slam of Eventing. 

 

 

fot. oficjalny fanpage Liz Halliday-Sharp