Strzegom Horse Trials 2016: Światowa czołówka WKKW przyjedzie do Polski!

Data publikacji: 2016-06-17
SHT 2016 fot. Mariusz Chmieliński
fot. Mariusz Chmieliński/SHT 

 

Od 22 do 26 czerwca Strzegom, a dokładniej Morawa zamieni się w europejską stolicę WKKW. Wszystko za sprawą - Strzegom Horse Trials - największych i najbardziej prestiżowych zawodów w tej konkurencji jakie odbywają się w Polsce. 

Organizatorzy SHT przewidzieli rozegranie aż 7 klas międzynarodowych - CIC1*, CIC1*J, CIC2*, CCI2*, CICO3*-W i CCI3*. Co więcej w ramach CICO3*-W drużyny narodowe będą walczyć w kolejnym etapie FEI Nations Cup™ Eventing czyli w Pucharze Narodów WKKW (odpowiednik skokowego Furusiyya Nations Cup). W 2015 roku najlepsi w tej rywalizacji byli Brytyjczycy

Tegoroczna edycja SHT zapowiada się wyjątkowo nie tylko z powodu rangi zawodów, ale przede wszystkim z racji ich obsady. Chęć udziału w strzegomskich zawodach zadeklarowało ponad 350 par! Na listach wiele zagranicznych i krajowych gwiazd - z Michalem Jungiem, najlepszym zawodnikiem ostatnich lat na czele!

Strzegom Horse Trials 2016 - lista zgłoszonych zawodników i koni

 

Kogo zobaczymy w Strzegomiu? Gwiazdy Strzegom Horse Trials 2016

 

  • Michael Jung (GER) - w wieku zaledwie 34 lat Michael Jung jest "żyjącą legendą" konkurencji WKKW. Wszystko za sprawą sukcesów jakie odnosi. Niemiecki zawodnik do swoich medali IO, ME i MŚ "dorzucił" w tym roku Wielki Szlem WKKW. Michael do Strzegomia przywiezie m.in. klaczy Fischerrocana, na której w maju zwyciężył w CCI4* Kentucky, a wcześniej sięgnął po srebrny medal MŚ (Caen, 2014). Dodajmy, że obecnie jest to jeździec nr 1 w światowym rankingu WKKW.

 

Michael Jung & Fischerrocana FST, fot.  Pic Red Bay Group/FEI

 

  • Andreas Ostholt (GER) - reprezentacyjny kolega Michaela również ma na swoim koncie wiele sukcesów, tylko w tym roku zajął 2. miejsce w prestiżowych zawodach Badminton Horse Trials, a obecnie zajmuje 27. miejsce w światowym rankingu.
  • Ingrid Klimke (GER) - doświadczona i bardzo utytułowana zawodniczka dwóch konkurencji - WKKW i ujeżdżenia, autorka książek i programów edukacyjnych. Wraz z drużyną niemiecką zdobywała medale IO, MŚ i ME. W 2013 w Malmo wywalczyła także srebrny medal ME w klasyfikacji indywidualnej, a w 2015 roku zajęła 2. miejsce w Badminton Horse Trials. Aktualnie 13. w rankingu światowym. 
  • Karin Donckers (BEL) - najlepsza zawodniczka belgijska, od lat w światowej czołówce zawodników WKKW. W 2010 r. zajęła 4. miejsce na Mistrzostwach Świata w Kentucky, a w ubiegłym roku zwyciężyła w Strzegomiu w konkursie CIC3*. Aktualnie 14. w rankingu światowym.
  • Tim Lips (NED) - jeden z najlepszych reprezentantów Holandii, kraju którego reprezentanci do tej pory specjalizowali się raczej w skokach, ujeżdżeniu czy powożeniu. W 2014 roku razem z drużyną sięgnął po brązowy medal Mistrzostw Świata.
  • Izzy Taylor (GBR) - brązowa medalistka MŚMJ 2004, od kilku lat jedna z czołowych zawodniczek brytyjskich.  W ostatnich miesiącach Isabella (Izzy) Taylor plasowała się wysoko m.in. w ME Blair Castle 2015 (6.), CCI4* Badminton Horse Trials 2016 (8.), CCI3* Ballindenisk 2016 (3.) Izzy Taylor to aktualnie 8. zawodniczka światowego rankingu. 

 

Karin Donckers (BEL) - zwyciężczyni CIC3* Strzegom Horse Trials 2015
fot. Katarzyna Boryna/FEI

 

 

Powiązane linki:

 

 

 

 

 

Inspiracje

Facebook

Instagram