Strzegom Horse Trials 2015

Data publikacji: 2015-06-29
Drużyna Brytyjska fot. Katarzyna Boryna

Hymnem Wielkiej Brytanii zakończyła się 13. edycja Strzegom Horse Trials. Do Strzegomia jak zwykle przyjechała czołówka światowego WKKW. Na hipodromie w Morawie wystartowało aż 265 zawodników z 23 krajów. Strzegom Horse Trials 2015 był jednocześnie czwartym spotkaniem zawodników siedmiu ekip startujących w ramach cyklu Pucharu Narodów.

Podobnie jak w latach poprzednich, Strzegom Horse Trials jest obowiązkowym przystankiem dla zawodników walczących o cenne punkty w cyklu Pucharu Narodów - najbardziej prestiżowej serii rozgrywek Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej.

Brytyjczycy na podium

W klasyfikacji drużynowej przed zawodami w Strzegomiu, prowadziła ekipa Wielkiej Brytanii z łącznym wynikiem 28 punktów po trzech etapach. I to właśnie Brytyjczycy po doskonałych przejazdach, zajęli pierwsze miejsce z wynikiem (150,30 pkt.), i utrzymali prowadzenie w generalnej klasyfikacji pucharowej. Drugie miejsce, z wynikiem 168,70 pkt. zajęła drużyna z Australii, trzecie Belgia (1108,30 pkt.) z Karin Donckers na czele, która zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji indywidualnej konkursu CICO3*.

Karin Donckers (BEL) - najlepsza w konkursie CICO3*

Niestety tylko jednemu polskiemu zawodnikowi udało się ukończyć konkurs i zając punktowane miejsce (25. z wynikiem 109,40 pkt.). To Szymon Nachotko reprezentujący barwy klubu SK Jaroszówka, startujący na koniu Ukłon.

Najlepszy polski zawodnik w CICO3* - Szymon Nachotk & Ukłon

O organizacji Strzegom Horse Trials opowiada gospodarz imprezy - Marcin Konarski

W ramach Strzegom Horse Trials 2015 rozegranych zostało w sumie siedem konkursów międzynarodowych, począwszy od poziomu jednej „krótkiej” gwiazdki (CI-short*) do „trzech długich gwiazdek” (CI -long3*).