Na co uczulony jest Winningmood? Zagadka rozwiązana!

Data publikacji: 2016-06-06
Luciana Diniz & Winningmood fot. Oliwia Chmielewska
 Luciana & Winningmood po zwycięstwie w wiedeńskim etapie Longines Global Champions Tour 2015

 

Niemal każdy z nas chętnie korzysta z tzw. mediów społecznościowych. Do swojej pracy chętnie wykorzystują je także jeźdźcy, zazwyczaj z ich pomocą informując o ważnych wydarzeniach w swojej karierze. Właśnie w ten sposób docierają oni do tysięcy fanów na całym świecie. 

Kilka dni temu na fanpage'u Luciany Diniz - znanej i lubianej zawodniczki konkurencji skoków pojawił się niecodzienny wpis. Nie była to relacja z występów na parkurze, ale prośba o pomoc, skierowana do fanów z całego świata. Okazało się, że jej podstawowy koń - ogier Winningmood od pewnego czasu cierpiu z powodu poważnej reakcji alergicznej, nieznnego pochodzenia. Lekarze wciąż, bezkutecznie zalecali kolejne terapie, które nie przynosiły skutków i zrezygnowana Luciana postanowiła udostępnić swoją prośbę właśnie na facebooku. 

 

 

 

Odzew po publikacji tej wiadomości było ogromny. Post udostępniło ok. 700 osób, a kilkanaście portali jeździeckich opisało problem, udostępniając prośbę Luciany dalej. Na szczęście, dzięki wysiłkom lekarzy i fizjoterapeutów udało się odkryć przyczynę problemów Winningmooda. Okazało się, że przyczyną tak spektakularnej reakcji alergicznej był... nowy spray do ogona i grzywy, stosowany od niedawna.

Życzymy szybkiego pworotu do pełni zdrowia i mamy nadzieję, że już wkrótce "Winnie" znów będzie mógł pokazywać się na największych światowych parkurach!

 

 

 

 

fot. Oliwia Chmielewska/equista.pl oraz fanpage zawodniczki